W szafie
2 osoby
Moderatorzy:
    AgnesO Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Garażówka

Nie nosisz? Zamień się!

Moda na wyprzedaże garażowe przyszła jakiś czas temu ze Stanów. Zwykli Amerykanie bardzo łatwo radzą sobie z niepotrzebnymi rzeczami. Wynoszą przed dom przedmioty, których nie używają, a które mogą zainteresować innych. Popularne są także imprezy swap, czyli imprezy, na które każdy z gości przynosi ubrania i przedmioty, których chce się pozbyć lub je wymienić. Zawsze znajdzie się coś, czego już nie nosimy i coś co chętnie byśmy przygarnęli z obcej szafy. W Stanach ludzie robią to masowo, u nas pomysł dopiero rozkwita.

Garażówka w UFO Garażówka w UFO (Agnieszka Ostrowska)

Kilka miesięcy temu przechadzając się ulicami Saskiej Kępy, zauważyłam ludzi, którzy przed swoimi domami zorganizowali garażówki. Nigdy wcześniej w Warszawie ani w innym polskim mieście, nie widziałam wyprzedaży na ulicy. Pomyślałam, że to świetny pomysł, tylko czemu nic wcześniej o tej imprezie nie słyszałam? Po wyszukaniu kilku informacji, okazało się, że jest to tradycyjna coroczna wyprzedaż. W tym roku odbyła się w czerwcu. Warto śledzić fanpage dla informacji o nowych datach wyprzedaży.

W Warszawie od pewnego czasu organizuje się też wyprzedaże garażowe w klubokawiarniach, a więc przy okazji lunchu albo piwa ze znajomymi, mamy szansę zapolować na sukienkę albo buty. Ostatnio taka impreza odbyła się w Solcu. Była to wyprzedaż w ramach projektu Garażówka. Autorkami pomysłu są Natalia Bet i Paulina Braun. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie mieszkańców do recyklingu. Impreza odbywa się cyklicznie w różnych częściach miasta. Kilka miesięcy wcześniej można wyśledzić powstający event na facebookowej stronie Garażówki i zapisać się na nią. Udział w charakterze sprzedawcy to koszt 15zł. Jest to świetna okazja żeby zamienić swoje rzeczy na nowe lub po prostu sprzedać albo upolować coś za grosze. Oprócz ludzi, którzy sprzedają swoje stare rzeczy, są też tacy, którzy sami tworzą i sprzedają świetne dodatki.

Ostatnio komentowane na stronie:
07/07/2014 Ola

Moda miejska, moda uliczna

2 komentarze, ostatni z 11/07/2014 od Ola
03/07/2014 AgnesO

Historia zabójczej szminki

9 komentarzy, ostatni z 04/07/2014 od tysia
19/05/2014 AgnesO

Minimalizm w modzie

1 komentarz z 30/06/2014 od Ola
29/06/2014 AgnesO

Czy blogerki modowe kreują trendy?

5 komentarzy, ostatni z 30/06/2014 od Ola
09/06/2014 AgnesO

Fenomen Vogue'a

2 komentarze, ostatni z 09/06/2014 od Ola