W szafie
2 osoby
Moderatorzy:
    AgnesO Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

15/07/14 od AgnesO

Czerń w modzie

Czerń była w modzie od zawsze. Jednak jak wiemy, dawniej była uważana za kolor żałobny i właściwie wykorzystywano ją w ubiorze tylko na ten czas. Na co dzień czerń była raczej nie na miejscu.

(www.tiinathestore.com// https://www.flickr.com/phot...)

Kiedy mówimy o czerni w modzie, oczywiście znowu nie sposób pominąć "małej czarnej" od Coco Chanel. To ona zrewolucjonizowała modę na prostą, bezpieczną, czarną sukienkę. Dziś miała czarna jest odpowiedzią na każdy dylemat pod tytułem "Co włożyć wieczorem?". Mała czarna sprawdzi się zawsze. Tak samo zawsze sprawdzi się czerń. Jest nieinwazyjna, bezpieczna, a przy odrobinie dodatków może wyglądać naprawdę pięknie. Często coś, co w innych np. krzykliwych kolorach wyglądałoby źle, w czarnym kolorze prezentuje się obłędnie.

(Hector Torres/ https://www.flickr.com/phot...)

Chyba każdy z nas znajdzie w swej szafie choć jedną czarną rzecz. Natomiast więcej ma ich na pewno Karl Lagerfeld, który swój bezbłędny wizerunek wykreował właśnie na tej barwie. Siwe włosy związane w kitkę, wąski czarny garnitur i ciemnie okulary to jego znaki rozpoznawcze. Lagerfeld świetnie wykorzystuje tajemniczość i elegancję czerni. Zresztą ta, właściwie na każdym ubraniu wygląda wyrafinowanie i elegancko.

(Treacle Tart/ https://www.flickr.com/phot...)

Czerń wspaniale prezentuje sie z bladą cerą. Najlepszym tego przykładem jest Diota Von Teese, która ze swej bladości, kruczoczarnych włosów i czarnych albo czerwonych kostiumów w stylu lat czterdziestych, stworzyła markę. Podobno od dziecka fascynowała ją moda lat czterdziestych, a jako nastolatka zaczęła pracowac w sklepie z bielizna, której dziś często reklamuje. A jeśli już jesteśmy przy bieliźnie, to tutaj znowu dominuje czerń. Czarna bielizna uważana jest za najbardziej zmysłową i szykowną.

Ostatnio komentowane na stronie:
07/07/2014 Ola

Moda miejska, moda uliczna

2 komentarze, ostatni z 11/07/2014 od Ola
03/07/2014 AgnesO

Historia zabójczej szminki

9 komentarzy, ostatni z 04/07/2014 od tysia
19/05/2014 AgnesO

Minimalizm w modzie

1 komentarz z 30/06/2014 od Ola
29/06/2014 AgnesO

Czy blogerki modowe kreują trendy?

5 komentarzy, ostatni z 30/06/2014 od Ola
09/06/2014 AgnesO

Fenomen Vogue'a

2 komentarze, ostatni z 09/06/2014 od Ola