W kuchni z pomysłem
7 osób
Moderatorzy:
    Agata ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

21/05/14 od ruda
W temacie: Dla spragnionych

Smoothie ze szpinakiem

Ostatnio na portalu pojawiło się kilka wpisów, w których królował szpinak. W mojej kuchni gości on bardzo często, a ostatnio praktycznie codziennie. A wszystko za sprawą super szybkiego, orzeźwiającego smoothie, które smakuje świetnie po ciężkim areobowym lub siłowym treningu. Może też stanowić idealny napój podczas upalnych dni.

Do naszego smoothie potrzebujemy:

25 gram szpinaku świeżego

(ruda)

Pół banana i pół gruszki

(ruda)

Pół szklanki mleka (choć ja zazwyczaj daję go odrobinę więcej). Zamiast mleka możemy dodać też wodę z cytryną, jeśli chcemy by nasz napój był lżejszy i mniej kaloryczny.

(ruda)

Szpinak myjemy, owoce myjemy i kroimy na mniejsze kawałki. Następnie wszystkie te produkty umieszczamy w jednym naczyniu i blendujemy. W bardzo upalne dni dodaję jeszcze listek mięty, który nada naszemu smoothie bardziej orzeźwiający smak i aromat.

(ruda)

Po zblendowaniu otrzymujemy piękne, zielone smoothie, które wybornie smakuje i ma nie wiele kalorii (ok. 170kcal). Samo zdrowie.

Niestety nie miałam w domu zbyt dobrego światła, by dobrze oddać kolorystykę tego pysznego smoothie. Niestety nie miałam w domu zbyt dobrego światła, by dobrze oddać kolorystykę tego pysznego smoothie. (ruda)

Życzę smacznego,

ruda :)

 

Ostatnio komentowane na stronie:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
04/07/2014 ruda

Sezon na porzeczkę

7 komentarzy, ostatni z 16/07/2015 od pinot