W kuchni z pomysłem
7 osób
Moderatorzy:
    Agata ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

12/01/14 od AgnesO
W temacie: Na słodko

Muffiny

angielskie czy amerykańskie?

Muffiny to jedne z moich ulubionych smakołyków. Wyglądają ślicznie, są malutkie i idealnie smakują z mlekiem. Istnieją dwie odmiany muffinów - amerykańskie i angielskie.

Wdzięczna nazwa muffin pochodzi od francuskiego moufflet, co oznacza miękki. Używa się tego słowa dla określenia pieczywa.

English muffin on plate English muffin on plate (Elf/http://en.wikipedia.org/wiki/File:EnglishMuffinOnPlate_wb.jpg)

Powszechnie znane są pękate bułeczki w papierkach, czyli amerykańskie muffiny. Zna je dzisiaj cały świat i można je dostać wszędzie, o różnych smakach i z różnym nadzieniem. Jednak pierwsze były nie słynne amerykańskie ciasteczka, tylko English Muffins. Znacznie różnią się od amerykańskich i przypominają one bardziej małe, grube placuszki. Są drożdżowe i piecze się je w specjalnej metalowej formie. Podobno Anglicy zajadają się nimi podczas popołudniowej przerwy na herbatę. English muffins rozpowrzechniły się w XIX wieku.

Amerykanie natomiast, zapragnęli mieć własne babeczki, dlatego stworzyli swoją wersję angielskich muffinów. Różnica polega na tym, że angielskie muffiny zawierają drożdże, a amerykańskie - proszek do pieczenia.

Sama nigdy nie próbowałam piec angielskich muffinów, ale następnym razem się skuszę. Przygotowałam za to klasyczne, najpopularniejsze amerykańskie muffinki z wiórkami kokosowymi. Przepis jest banalnie prosty i polega na mieszaniu składników suchych i mokrych.

(Agnieszka Ostrowska)

(Agnieszka Ostrowska)

Pierwsza miska (składniki suche): 300g mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 120g cukru, szczypta soli, 3 łyżeczki cukru waniliowego, wiórki kokosowe (daję na oko).Druga miska (składniki mokre): 2 jaja, 200ml jogurtu naturalnego, 120 ml oleju.

Mieszam zawartość obu misek i mokre przelewam do suchych. Wszystko razem mieszam bardzo delikatnie - nie chodzi o to, żeby rozbić dokładnie wszystkie grudki, a wręcz przeciwnie. Po wymieszaniu ciasto nakładamy do foremek, na mniej więcej 3/4 wysokości.

Jeśli pieczemy w zwykłym piekarniku, należy go nastawić na 180 stopni i muffiny piec około 15 minut.

 

Ostatnio komentowane na stronie:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
04/07/2014 ruda

Sezon na porzeczkę

7 komentarzy, ostatni z 16/07/2015 od pinot