Święta i tradycje
8 osób
Moderatorzy:
    Agata Ola
Autorzy strony:
    Agata Ola
Subskrybenci:
    Chris888 bt Ola SKIP Agata Antisaina AgnesO ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

02/01/14 od AgnesO
W temacie: DALEKA AZJA I JEJ ŚWIĘTA

Rok Konia

czyli Nowy Rok w Chinach

Nowy Rok w większości krajów na świecie, został już oficjalnie rozpoczęty. Wiadomo jednak, że nie wszystkie zaczęły odliczać już dni przypadające na 2014 rok. Gdy byłam mała zawsze fascynowało mnie że ja i moi rodzice żyjemy na przykład w 1997 roku, a tacy sami ludzie, żyjący tylko w innym miejscu, trwają jeszcze w 1996. W swoim noworocznym artykule, Ola dowodzi, że gdyby zebrać do kupy wszystkie obchody różnych krajów i różnych epok, Nowy Rok trwałby kilka razy w roku.

Red lanterns, Spring Festival, Ditan Park Beijing Red lanterns, Spring Festival, Ditan Park Beijing (Paul Louis/http://zh.wikipedia.org/wiki/File:Red_lanterns,_Spring_Festival,_Ditan_Park_Beijing_.JPG)

Chiny rozpoczęły fajerwerkową zabawę w tym samym czasie co większa część miejsc na świecie. To tak naprawdę dla turystów, przebywających wtedy w kraju, ponieważ oficjalne powitanie Nowego Roku w Chinach, przypada na 31 stycznia. Każego roku jest to inna data, co zależy od różnych faz Księżyca, na których oparte jest to Święto.

Chinatown London Chinatown London (Oliver Spalt/http://zh.wikipedia.org/wiki/File:Chinatown_london.jpg)

Każdy rok, chińczycy uosabiają z symbolem zwierzęcia, a więc jest Rok Szczura, Bawoła, Tygrysa, Królika, Smoka... Chińczycy będą żegnać w 2013 rok, zwany Rokiem Węża i witać kolejny - Rok Konia. Żywiołem tego zwierzęcia jest drewno. Drewniany Koń przez cały rok, zapowiada spełnienie planów oraz szansę na przygody i podróże. Chiński Nowy Rok, czyli Święto Wiosny, obchodzone jest przez 15 dni i zakończony jest Świętem Latarni. Jest to jedno z najstarszych chińskich świąt. Ulice zostają bogato ozdobione kolorowymi lampionami. Odbywają się parady i barwne korowody. Pozostaje tylko czekać na chiński Nowy Rok i jego kolorowe obchody.

 

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane na stronie:
07/03/2014 AgnesO

Dzień kobiet, dzień goździka

3 komentarze, ostatni z 08/03/2015 od pinot
31/10/2013 Ola

Święto Zmarłych po meksykańsku

4 komentarze, ostatni z 31/10/2014 od pinot