Strefa kreatywna
2 osoby
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

06/11/13 od Marzena

Igła, nitka i nożyczki

i prawdziwy talent do tworzenia pięknych rzeczy

Czytając notatkę o Wire-wrapping stwierdziłam, że muszę podzielić się z Wami małymi dziełami sztuki, jakie robi mama mojej koleżanki. Byłam przy powstawaniu tych małych śliczności, próbowałam... i się poddałam. To na prawdę bardzo trudna sprawa! Symetrycznie wymodelować te same kształty, dobrać odpowiednie koraliki, z cierpliowością nieprzerwaną dbać o każdy szczegół... do tego na prawdę trzeba mieć dużo talentu.

(Agnieszka Węgier)

Technika jest bardzo pracochłonna. Polega na szyciu, haftowaniu nicmi, sznureczkami sutaszu, przy jednoczesnym wplataniu tam różnych elementów takich jak kamienie, koraliki, kaboszony (takie płaskie kamienie).

(Agnieszka Węgier)

Agnieszka Węgier, która tworzy tę śliczną biżuterię, (ale jak się przekonacie zaraz nie tylko) na wykonanie takiego np. zestawu poświęca około 20 godzin. Musicie przyznać, że to na prawdę bardzo pochłaniająca czas praca, ale efekty są na prawde godne podziwu (tym bardziej jeśli kiedyś próbowaliście coś takiego zrobić). Motywy można wymyślić przeróżne. Biżuteria może być klasyczna, delikatna, z akcentem czy posiadać jakieś folkowe akcenty jak niżej.

(Agnieszka Węgier)

Ale tak jak wspomniałam Pracownia Koloru, którą tworzy Agnieszka Węgier, tworzy nie tylko biżuterię. I gdy człowiek kreatywny usiądzie do takich zadań, często stworzy coś niespodziewanego. I tak o to powstały wieszaki na torbę. Mi osobiście pomysł bardzo się podoba:)

(Agnieszka Węgier)

(Agnieszka Węgier)

Oprócz wieszaków o ciekawym wykorzystaniu tego typu formy sztuki możemy mówić na przykładzie zakładki do książek. Równie pomysłowe, kolorowe i świeże rozwiązanie między setkami tradycyjnych. Dodam, że techniką sutaszu w zeszlym roku został wykonany bardzo znany w tej technice tęczowy naszyjnik tzw. "tęczak" na WOŚP.

(Agnieszka Węgier)

Ale ręczne robótki domowe mogą również generować piękną srebrną biżuterię. Jeśli nie lubicie sieciowych sklepów, warto pomyśleć o własnych wzorach i spróbować wcielić je w życie. Takie prezenty dla bliskich są jednak bardziej doceniają i bardziej cieszą.

(Agnieszka Węgier)

(Agnieszka Węgier)

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):