Strefa kreatywna
2 osoby
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

07/03/14 od Marzena

Domowe ocieplenie

lampy

Są takie elemety wyposażenia domu, których nie może zabraknąć. Z pewnością należy do nich oświetlenie. Sposób w jaki to zrobimy będzie bezpośrednio wpływał na wiele czynników. Dobre oświetlenie to takie, które przystosowane jest do danej funkcji. Nie postawimy przecież ozdobnej lampy prawie nie dającej światła jako głównego punktu naświetlenia pokoju. Tak samo nie zostawimy samej mocnej żarówy, gdy potrzebujemy jakiegoś ładnego elementu wykończenia, który ociepli jeszcze trochę wnętrza, w których przebywamy na co dzień.

Ponieważ od małego mogłam przyglądać się jak powstają lampy, chciałabym się z Wami dzisiaj podzielić kilkoma z nich, które moim zdaniem są idealnym elementem wykończenia w salonie czy pokoju. Mogą oddawać Wasz charakter, mogą Wam o czymś przypominać. Lubię szczególnie te lampy, które tworzą po zgaszeniu głównego światła ładny wzór na ścianie.

(Joanna Cudziło)

Zawsze nie mogłam się nadziwić ile pracy potrzeba włożyć w wykonanie takiej lampy. Każdy element jest nieprzypadkowy, wszystko starannie zaplanowane. Lampa na zdjęciu wyżej, choć może aż tak dobrze tego nie widać, jest trochę trójwymiarowa, co jeszcze bardziej podkreśla naturalny motyw.

Bardziej klasyczna wersja:

(Joanna Cudziło)

Lampy mogą być oczywiście wiszące i stojące. Na zdjęciu bardzo ciekawa lampa wisząca, która przez swoją addycyjność, podkreśloną doborem szkła, wygląda naprawdę ciekawie i może stanowić główny punkt pomieszczenia, na który od razu zwrócimy uwagę.

(Joana Cudziło)

A może winogrona?

(Joanna Cudziło)

Są też lampy, które odbiegają od bardziej klasycznych rozwiązań. Dla młodych ludzi, lubiących niestandardowe rozwiązania, taka lampa może się spodobać.

(Joanna Cudziło)

Jeśli chcemy postawić coś ładnego, świecącego w pokoju, to nie musi być to koniecznie lampa... przynajmniej w standardowym wyobrażeniu o niej. Takie rozwiązania też lubię ;)

(Joanna Cudziło)

Dla lubiących lekko niesforne, aczkolwiek geometryczne i proste rozwiązania...

(Joanna Cudziło)

W spokojnym salonie, można pokusić sie o taki kwiatowy, miły element.

(Joanna Cudziło)

I na koniec... warto pamiętać, że sam abażur to jedno, a podstawa na której stoi lampa to drugie. Oba te elementy muszą do siebie pasować. Czasami bywa też tak, że podstawa bywa głównym pomysłem lampy jak stało się to z lampą widoczną na zdjęciu poniżej.

(Joanna Cudziło)

Ciekawa jestem, która lampa najbardziej przypadła Wam do gustu... Czy lubicie bardziej klasyczne rozwiązania czy te niestandarfowe? ;)

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):