Strefa kreatywna
2 osoby
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

04/12/13 od Marzena
W temacie: Design

ASTRALONY

bąbelkowa ceramika

ASTRALONY to kolekcja ceramiki, którą miałam okazję oglądać ostatnio podczas wernisażu w  Kolonii Artystycznej. Jak łatwo zauważyć, wspólnym mianownikiem pokazanych przedmiotów są kulki.

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

Ja zawsze szukam funkcjonalnych rozwiązań. Oglądając wystawę zastanawiałam się, jak łatwo jest umyć takie talerze... 

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

Ogólnie całą kolekcję oceniam na plus. Podobają mi się te rozwiązania, motyw przewodni. Choć zdaje mi się być przypadkowy, to jest miły w odbiorze a kolekcja tworzy spójną całość.

Zabawnie wygląda kontrast wnętrza i zewnętrza tej misy. 

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

Konstrast gładkiej przestrzeni do zewnętrznej fantazyjnej formy. W porównaniu do ceramiki pokazanej na zdjęciu wyżej uważam, że ta misa jest bardziej funkcjonalna, a jednocześnie zachowuje swoją ideę.

Ceramika z kolekcji ASTRALONY nie służy tylko do użytku. Jak widać może też cieszyć tylko oko, jak wielka kula z bąbelków.

(Joanna Cudziło)

Tak jak wspomniałam, cała kolekcja jest miła dla oka, ma swój charakter, nie jest jednak wyzywająca, śmiało można postawić ją na swoim stole,

(Joanna Cudziło)

Ale żeby nie było... artystka nie stawia tylko na ceramikę. Możemy cieszyć oczy również lampą jej wykonania. Ładna, ale bąbelkowe misy podobają mi się bardziej. 

(Joanna Cudziło)

I tu pomimo zachowania motywu kulki widzimy inne rozwiązania. 

(Joanna Cudziło)

To co podoba mi się w tych elementach to połączenie matowych elementów z błyszczącą kulką, będącą dobrym akcentem. Trafionym pomysłem według mnie było również zróżnicowanie wielkości elementów tworzących całość.

(Joanna Cudziło)