Sekrety zdrowia, mody i urody
7 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

12/01/14 od Marzena

Nasiona kozieradki

domowe sposoby na wypadanie włosów

Jeśli szukacie domowych i tanich sposobów na wzmocnienie włosów lub macie problem z ich wypadaniem, to warto zastosować nasiona kozieradki. Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej - jedni efekty zauważają od razu, inni nie są aż tak wielkimi fanami tego sposobu. Moim zdaniem warto jednak spróbować jeśli problem wypadających włosów jest dla Was faktycznie odczuwalny.

(Joanna Cudziło)

Jak zastosować? Dwie łyżeczki kozieradki zalejcie wrzątkiem i pozostawcie do wystudzenia (najlepiej przykryć czymś szklankę). Po wystudzeniu należy przecedzić wywar i następnie nałożyć otrzymaną substancję na głowę, wmasować i zostawić. Ilość przygotowanego wywaru warto uzależnić od długości i gęstości włosów. Dwie łyżeczki zalane 250 ml wody to dobra ilość dla średniej grubości włosów mniej więcej do ramion.

Ja stosuję większe ilości, choć mam też tendencje to przesadzania z nakładaniem odżywek, maseczek itp. Wywar nie powininen Wam zrobić krzywdy (ja nie przejmuje się tym, że zastosowana przeze mnie ilość jest większa). Po wmasowaniu wywaru zostawiamy go na głowie na 2-4 godziny.

Niektórzy przygotowują go również na wieczór i zostawiają wywar na głowie na całą noc. Dwie szkoły zależnie już od upodobań... Ponieważ nasiona kozieradki nie mają obojętnego zapachu części osób może przeszkadzać ich zapach. Ja jednak uważam, że jest znośny i też jest to rodzaj "leku" na włosy dlatego coś za coś.

Jeśli ktoś z Was stosuje już dłużej wywar z nasion, to dajcie proszę znać jak kozieradka działa na Wasze włosy. :)

Ostatnio komentowane na stronie:
05/02/2014 AgnesO

Owsiana maseczka z miodem

2 komentarze, ostatni z 05/02/2014 od AgnesO
11/12/2013 Ola

Jak zmyć ciemny lakier z paznokci

3 komentarze, ostatni z 27/12/2013 od Ola
14/12/2013 AgnesO

Peeling kawowo-cukrowy

4 komentarze, ostatni z 16/12/2013 od Ola