Sekrety zdrowia, mody i urody
7 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

01/12/13 od Marzena

Kosmetyki królowej Egiptu

których używamy do dziś

Niewiele osób zastanawia się dziś jak słynne kobiety z czasów starożytnych dbały o swoją urodę. Niektórzy wierzą, że były naturalnie piękne i nie potrzebowały dodatków, upiększeń, a całe zainteresowanie kosmetykami, perfumami etc. to wymysł czasów nie tak odległych. Jednak już w starożytnym Egipcie królowe dbały o swój wizerunek i oprócz pięknych, drogich szat, dbały również o swój makijaż i fryzury.

(http://mediacenter.dw.de/cr...)

Czym mogła malować się Kleopatra? Pamiętamy z różnych źródeł, że oczy były podkreślane czarną obramówką, która eksponowała ich kształt i dodawała wyrazistości... Produktem, który możemy używać do teraz oraz który najprawdopodobniej używany był przez starożytne królowe był... kohl, który do dziś możemy kupić w niektórych sklepach, bądź zamówić go przez internet.

(http://shahada1.files.wordp...)

O kohlu usłyszałam od wizażystki, która tłumaczyła mi jak można podkreślać makijaż oka. Powiedziała, że w Polsce nie jest to jeszcze popularna metoda, a np. w Indiach używają go nagminnie, gdyż kohl uważany jest za bakteriobójczy i chroni oczy przed kurzem i wszelkimi rodzajami zagrożeń. Zatem piękne oczy kobiet w Indiach, z czarnymi obramówkami, to nie tylko kwestia natury...

Kohl może być w postaci "kredki", ale słyszałam też o proszku, który delikatnie nabiera się na palec i dotyka do oka i sam roprowadza się po obrzeżach oka. Osobiście nie próbowałam jeszcze kohlu, ale myślę, że w końcu się skuszę i zakupię sobie taką małą próbkę i napiszę Wam, czy faktycznie działa tak magicznie, jak mnie o tym przekonywano. :)

Ostatnio komentowane na stronie:
05/02/2014 AgnesO

Owsiana maseczka z miodem

2 komentarze, ostatni z 05/02/2014 od AgnesO
11/12/2013 Ola

Jak zmyć ciemny lakier z paznokci

3 komentarze, ostatni z 27/12/2013 od Ola
14/12/2013 AgnesO

Peeling kawowo-cukrowy

4 komentarze, ostatni z 16/12/2013 od Ola