Samouczek bywajtu
3 osoby
Moderatorzy:
    Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

04/11/13 od bt
W temacie: Notatki

Wskazówki do linkowania

Mając na uwadze jakość treści zamieszczanych w serwisie i interes użytkowników, publikujemy wskazówki odnośnie linkowania do stron spoza serwisu:

1. Zwracaj uwagę czy źródło z którego czerpiesz treści (muzyka, zdjęcia, teksty) jest w pełni wiarygodne. W przypadku łamania przez to źródło prawa autorskiego, osoba publikująca lub rozpowszechniająca treści tego źródła również łamie prawo.

2. Dla bezpieczeństwa prawnego użytkowników serwisu zalecamy linkowanie do ogólnych stron zamiast do konkretnych utworów/dzieł, szczególnie gdy link powoduje otwarcie pliku multimedialnego poprzez samo kliknięcie w odnośnik. Jest to najgłębszy z możliwych linków i tym samym może rodzić roszczenia autorów.

3. Odnośnik do strony, który jest faktycznym rdzeniem notatki nie jest już dozwolonym użytkiem jako cytat. Link powinien być jedynie dopełnieniem notatki, w innym wypadku uważany jest przez prawo za przekroczenie prawa cytatu. Z tego powodu umieszczanie nadmiernej ilości linków również nie jest kwalifikowane jako cytat. Serwis jest miejscem do tworzenia autorskich notatek, a nie kopiowania czy udostępniania cudzej twórczości.

4. W przypadku użytkowników komercyjnych, warto zwrócić uwagę czy materiał do którego zamieszcza się link, nie zakazuje użytku komercyjnego.