Samouczek bywajtu
3 osoby
Moderatorzy:
    Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

29/10/13 od bt
W temacie: Notatki

Użycie mapy w notatce

O tym, jak dodać do notatki tagi z nazwą miejscowości i oznaczyć lokalizację na mapie.

Jeżeli w swojej notatce opisujesz jakieś miejsce, warto otagować notatkę jego nazwą, tak aby czytelnik zainteresowany tym miejscem mógł łatwo znaleźć Twoją notatkę. Dodatkowo możesz zaznaczyć lokalizację o której piszesz na mapie, tak aby każdy mógł trafić w opisywany przez Ciebie punkt.

Aby to zrobić postępuj następująco:

1. W sekcji Miejsca i mapa pod edytorem treści notatki, w polu Miejsce wpisz nazwę lokalizacji, której szukasz. Może to być kraj lub miasto.

2. Jeśli podasz niedokładny adres lub jeśli istnieje kilka lokalizacji o tej samej nazwie po wyszukaniu pojawi się lista propozycji, z której będziesz musiał wybrać pozycję, o którą Ci chodziło.

 

3. Wybierz czy chcesz swoją notatkę oznaczyć na mapie czy otagować:

a) Otaguj - dodaje do notatki tagi związane z tym miejscem. Dzięki temu, jeśli ktoś wyszuka to miejsce lub region, w wyszukiwarce wyświetli mu się Twoja notatka. Będzie się ona także wyświetlać jako polecana przy notatkach innych użytkowników na temat tego samego miejsca.

b) Oznacz na mapie - dodaje do notatki tagi związane z miejscem i zaznacza na mapie wyszukaną przez Ciebie lokalizację. Po kliknięciu tego przycisku możesz zmienić opis markera.

Dodany marker możesz usunąć lub zmienić jego opis klikając w niego lewym przyciskiem myszy. Kliknięcie i przytrzymanie lewym przyciskiem myszy pozwala na przeciągnięcie go w inne miejsce. Możesz też dodać marker bezpośrednio na mapie – klikając w nią lewym przyciskiem myszy.

Skala mapy i miejsce, w którym jest ustawiona, zapiszą się w notatce w taki sposób, w jaki sam je ustawisz. Dlatego zadbaj, żeby ustawione przez Ciebie markery były widoczne a mapa by pokazywała interesujący Cię wycinek świata. Możesz także wybrać czy chcesz by zamiast wyrysowanych dróg na mapie pokazywało się zdjęcie satelitarne.

Jeżeli oznaczenie miejsca na mapie i dodanie jego nazwy w tagach notatki nie wystarczająco dokładnie opisuje wybrany przez Ciebie punkt, możesz dodać jego szczegółową lokalizację w opisie markera – może to być „drugi dom z czerwoną dachówką”, „trzecie piętro” albo po prostu dokładny adres.

Po opublikowaniu notatki mapa będzie widoczna w prawej kolumnie, zaraz obok jej treści. Czytelnik klikając na mapę może ją powiększyć i sprawdzić dokładny dojazd.

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):