Samouczek bywajtu
3 osoby
Moderatorzy:
    Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

28/10/13 od bt
W temacie: Notatki

Umieszczanie galerii pod notatką

Jak dodawać kilka zdjęć na raz i utworzyć galerię pod notatką - krok po kroku.

Jeżeli masz do dodania kilka zdjęć, które są ilustracją do notatki, najłatwiejszym sposobem jest stworzenie pod jej treścią „mini galerii”. Aby to zrobić postępuj następująco:

1. Kliknij przycisk Dodaj zdjęcia pod edytorem treści notatki. Otworzy się okienko pobierania, takie samo, jak w przypadku dodawania zdjęć w treści notatki (zobacz Umieszczanie zdjęć). Jedyną różnicą jest możliwość dodania wielu zdjęć na raz. Możesz dodać zdjęcia zarówno z dysku, jak z utworzonej wcześniej galerii (zobacz Tworzenie galerii).

a) Aby dodać zdjęcia z dysku kliknij wybierz zdjęcia. Użycie liczby mnogiej wskazuje na to, że możesz wybrać kilka zdjęć i załadować je zbiorczo. Zdjęcia, które ładujesz z dysku możesz od razu przypisywać do istniejącej już galerii. Jeżeli jakieś zdjęcie załadujesz przez przypadek, możesz usunąć je klikając w biały krzyżyk w lewym górnym rogu zdjęcia. Żeby dodać zdjęcia do notatki kliknij zapisz.

b) Aby dodać zdjęcia z galerii wejdź w zakładkę wybierz z galerii. Dodając kilka zdjęć na raz możesz przemieszczać się swobodnie między interesującymi Cię galeriami i wybierać zdjęcia pochodzące z różnych folderów. Po kliknięciu zapisz wszystkie zostaną dodane do "mini-galerii" pod notatką.

2. Po wybraniu zdjęć wyświetlą się one w słupku pod edytorem treści notatki. Przy każdym z nich jest możliwość dodania autora i opisu. Za pomocą krzyżyka możesz usunąć konkretne zdjęcie z tej listy.

Po opublikowaniu notatki zdjęcia wyświetlą się w formie ikonek, które po kliknięciu będzie można powiększyć:

Pierwsze zdjęcie pod notatką będzie służyło również jako awatar notatki w miejscach, w których przy tytule wyświetla się zdjęcie – przykładowo przy zajawce notatki na Twoim profilu. Jeżeli nie dodasz żadnego zdjęcia pod notatką, za awatar będzie służyło pierwsze zdjęcie dodane w treści notatki.