Samouczek bywajtu
3 osoby
Moderatorzy:
    Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

25/10/13 od bt
W temacie: Notatki

Umieszczanie filmów YouTube

Jak umieścić film w notatce - krok po kroku.

Filmy można dodawać na dwa sposoby:

1. Udostępniać jako link - wystarczy wtedy wkleić w treść notatki URL, a on już automatycznie ustawi się jako odnośnik. Ewentualnie można zalinkować wybraną frazę (zobacz Umieszczanie linków);

2. Umieszczać podgląd filmu - w ten sposób czytelnik będzie mógł obejrzeć film bez konieczności przechodzenia na serwis YouTube.

Aby umieścić film w notatce postępuj następująco:

1. Film najlepiej umieszczać w nowym wierszu, gdzie nie ma tekstu, tak żeby poprawnie się wyświetlał. Dlatego z pomocą entera zrób wolną przestrzeń.

2. Kliknij w ikonę Dodaj film z serwisu YouTube na pasku narzędzi edytora notatki.

3. W formularzu wstawiania podaj link do interesującego Cię filmu.

4. Kliknij wstaw.

Po wstawieniu filmu w taki sposób po opublikowaniu notatki będzie on możliwy do odtworzenia bez konieczności przechodzenia na portal YouTube, tak jak poniżej:

Aby usunąć film, edytując notatkę zaznacz jego zrzut (w edytorze film jest widoczny jako obrazek) i kliknij delete na klawiaturze.

Umieszczanie filmu YouTube w komentarzu:

Umieszczając w komentarzu pod notatką link do filmu z serwisu YouTube domyślnie opublikuje się on jako podgląd filmu (tak jak powyżej). Aby udostępnić film jako odnośnik zalinkuj wybraną frazę, używając funkcji wstaw/edytuj link (zobacz Umieszczanie linków).

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):