Samouczek bywajtu
3 osoby
Moderatorzy:
    Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

03/06/14 od bt
W temacie: Strony

Uczestnicy stron

Sprawdź subskrybentów, zapraszaj autorów i moderatorów.

Aby sprawdzić uczestników Twojej strony przejdź na jej tożsamość i wejdź w Panel strony > uczestnicy. W zakładce autorzy znajduje się lista autorów oraz moderatorów strony. W zakładce subskrybenci  sprawdzisz szczegółowe informacje o osobach subskrybujących Twoją stronę – nazwę użytkownika oraz, jeżeli użytkownik upublicznia takie dane, imię i nazwisko oraz adres e-mail.

Zapraszanie autorów

W zakładce autorzy do wyboru masz dwa przyciski – dodaj autora zaproś autora.

• Dodaj autora – użytkownik zostanie dodany do listy autorów i nie będzie wymagana jego zgoda. W ten sposób dodawaj autorów zaufanych, których znasz i którzy znają tematykę Twojej strony. W formularzu dodawania zacznij wpisywać nazwę użytkownika, a system sam rozwinie listę propozycji. Po dodaniu użytkownik dostanie powiadomienie o tym, że został dodany do strony jako autor.

• Zaproś autora – korzystając z tej opcji wysyłasz do wybranego użytkownika zaproszenie do współtworzenia strony. W wiadomości opisz czym zajmuje się Twoja strona oraz dlaczego uważasz, że użytkownik może zostać jej autorem. Tego typu zaproszenia wysyłaj użytkownikom, których nie znasz osobiście, ale których czytasz i wiesz, że stanowiliby nieoceniony wkład w rozwój strony.

W formularzu zaproszenia możesz dodawać kilku autorów jednocześnie. Możesz dodawać zarówno użytkowników portalu jak i osoby spoza serwisu – jednak żeby pisać dla strony wymagana będzie rejestracja na portalu. Po wysłaniu zaproszenia użytkownik dostanie powiadomienie z linkiem aktywującym, w którym będzie mógł potwierdzić zaproszenie lub je odrzucić.

Po wysłaniu zaproszeń pod tabelą autorzy utworzy się druga tabela wysłane zaproszenia z podglądem osób, które zaprosiłeś do współtworzenia strony. Jeżeli użytkownik odczyta wiadomość z zaproszeniem, pod jego adresem e-mail znajdzie się informacja przeczytano. O tym czy autor zaakceptował czy odrzucił zaproszenie zostaniesz poinformowany na skrzynce pocztowej w tożsamości użytkownika.

Nadawanie uprawnień moderatora

Domyślnie użytkowników dodajesz jako autorów i dopiero po potwierdzeniu zaproszenia możesz nadawać im (lub odbierać) uprawnienia moderatorów. Zrobisz to wybierając odpowiednią funkcję z listy wyboru w kolumnie przypisz rolę tabeli autorzy. Po zmianie uprawnień użytkownik otrzyma powiadomienie o tym jaką funkcję mu nadałeś.

Usuwanie uczestników

Aby usunąć autora lub moderatora odznacz go w ostatniej kolumnie tabeli autorzy i z listy wyboru widocznej pod tabelą wybierz akcję Usuń autorów. Po usunięciu użytkownik nie otrzyma powiadomienia o Twojej decyzji.