Samouczek bywajtu
3 osoby
Moderatorzy:
    Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

14/10/13 od bt
W temacie: Zdjęcia i galerie

Tworzenie galerii

Zdjęcia, które dodajesz do notatek możesz porządkować poprzez umieszczanie ich w galeriach.

Zdjęcia możesz ładować na serwer bezpośrednio podczas tworzenia notatki (zobacz Umieszczanie zdjęć oraz Umieszczanie galerii pod notatką), poprzez ścieżkę Dodaj+ > zdjęcia do galerii lub w panelu użytkownika wchodząc w Mój panel > galerie.

W tej sekcji masz możliwość nie tylko dodawania zdjęć, ale również tworzenia galerii, w których będziesz porządkować zdjęcia segregując je tak jak robisz to na dysku w swoim komputerze.

Tworzenie galerii krok po kroku:

1. Aby utworzyć nową galerię kliknij przycisk utwórz galerię.

2. Ważne jest byś podał jej nazwę – może to być miejscowość, z której pochodzą zdjęcia, albo okres jakiego dotyczą (np. wakacje 2013).

3. Do galerii możesz również dodać opis informujący o okolicznościach w jakich powstały zdjęcia - będzie on widoczny na Twoim profilu po wejściu w galerię. Nie jest to jednak wymagane.

4. Ustaw widoczność galerii.

a) Jeżeli galeria ma być widoczna dla wszystkich, ustaw ją jako publiczna. Te galerie będą widoczne w prawej kolumnie na Twoim profilu i zdjęcia, które w nich umieszczasz, będzie mógł przeglądać każdy użytkownik portalu.

b) Jeżeli nie chcesz żeby ktokolwiek widział Twojej galerii, ustaw ją jako prywatna – wtedy będzie ona widoczna tylko dla Ciebie i nie będzie wyświetlać się na Twoim profilu. Miej jednak na uwadze, że ustawienie galerii jako prywatnej nie ma wpływu na widoczność zdjęć, które są w niej umieszczone i które dodajesz później do notatek – wciąż będą one widoczne dla osób czytających Twoje teksty. Warto też pamiętać, że galeria główna jest automatycznie ustawiona jako prywatna i masz do niej dostęp jedynie w sekcji Mój panel > galerie.

5. Kliknij dodaj.

Po utworzeniu galerii wrzucając na serwer nowe zdjęcia będziesz mieć możliwość wyboru w jakiej galerii chcesz umieścć dodawane pliki.

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):