Samouczek bywajtu
3 osoby
Moderatorzy:
    Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

27/03/14 od bt
W temacie: Profil

Dostosowywanie profilu

Jak dostosować profil?

Profil to w pewnym sensie wizytówka naszej osoby. Dlatego tym bardziej warto zadbać o to, żeby ładnie się prezentował.

Aby dostosować profil wejdź w górnym pasku w zakładkę "Mój Panel" i wybierz "Ustawienia profilu".Na stronie "Ustawienia Profilu" masz do wyboru 5 zakładek:
1. Informacje
2. Zdjęcia profilowe i nagłówek
3. Ustawienia
4. Dane konta
5. Powiązania konta1.Informacje

W tej zakładce możesz m.in. dodać imię i nazwisko oraz podać swój adres i ustawić wg niego marker "mój dom" na mapie. Pamiętaj też, że przy każdej z tych informacji widnieje checkbox "widoczne" - jeśli chcesz, żeby te dane były widoczne - zaznacz go. W każdej chwili będziesz mógł to zmienić - bez konieczności kasowania tych danych. 

2. Zdjęcie profilowe i nagłówek

Pod tą zakładką kryje się cała oprawa graficzna Twojego profilu. Korzystając z tej zakładki możesz dodać swoje zdjęcie profilowe, zdjęcie które będzie wyświetlać się w nagłówku oraz dodać kilka słów o sobie. Przy wszystkich polach znajdują się boxy "widoczne" - nie zapomnij ich zaznaczyć jeśli chcesz żeby te dane  wyświetlały się na Twoim profilu.

3.Ustawienia

Zakładka "Ustawienia" pozwala dostosować moduły, które chcesz wyświetlać na swojej stronie - np. listę subskrypcji. Możesz też zmienić listę wyświetlanych na Twojej stronie informacji dotyczących napisanych przez Ciebie notatek lub komentarzy - jest to szczególnie przydatne np. jeśli chcesz żeby użytkownik po wejściu na Twój profil widział domyślnie tylko napisane przez Ciebie notatki.  

W tej zakładce możesz również zmienić ustawienia dotyczące powiadomień oraz widoczności profilu.

4. Dane Konta

Zakładka "dane konta" pozwala zmienić Twoje hasło do serwisu oraz adres e-mail z którego korzystasz do logowania się w serwisie (i na który przychodzą powiadomienia). Domyślnie adres e-mail jest niewidoczny dla innych użytkowników, jednak jeśli chciałbyś to zmienić, możesz to zrobić w zakładce "informacje". Podobnie numer telefonu: możesz go wpisać i zweryfikować, żeby móc za pomocą MMSa tworzyć notatki, ale jego widoczność dla innych ustawisz w zakładce "informacje".

5. Powiązanie konta

Z pomocą zakładki "Powiązanie konta" możesz połączyć swoje konto w bywajtu z kontem na Facebooku lub w Google. Pozwoli Ci to logować się do bywajtu używając loginu i hasła z Facebooka lub Google'a.


Pamiętaj, żeby na koniec zapisać zmiany!