Samouczek bywajtu
3 osoby
Moderatorzy:
    Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

29/10/13 od bt
W temacie: Notatki

Dodawanie tagów do notatki

 

Tagi to słowa kluczowe, które będą definiować naszą notatkę lub wydarzenie i kategoryzować je pod jednym, wspólnym hasłem, sugerując do kogo skierowana jest notatka, jaka jest jej tematyka i czego można się z niej dowiedzieć. Tworzenie tagów jest przydatne w szczególności z perspektywy użytkownika, któremu mogą ułatwić wyszukiwanie informacji na portalu bywajtu.pl.

Do każdej tworzonej przez siebie notatki lub wydarzenia możesz dodać tagi z listy lub wpisać je własnoręcznie.

Tagi znajdują się poniżej edytora treści notatki, w którym zamieszczasz jej treść. Do wyboru masz tagi z listy, które po odznaczeniu (kliknięciu w kwadracik) pojawiają się w pustym polu, nad którym widnieje napis: Dopisz własne tagi, oddzielone przecinkami. Jeśli na liście tagów brakuje jakiś określeń, możesz je dodać samodzielnie, rozdzielając je przecinkami (jeśli tego nie zrobisz, wtedy system uzna je za jedno słowo).

Istotne jest to, aby tagi dobrze charakteryzowały Twoją notatkę, skupiając się na jej głównym wątku, a nie treściach pobocznych, i tym samym ułatwiały w przyszłości użytkownikom wyszukiwanie informacji. Nie wybieraj zbyt dużo tagów – maksymalnie 2-3, gdyż dzięki temu notatka będzie najlepiej skategoryzowana. 

Aby dodać tagi dotyczące miejsca, o którym piszesz (np. kraj, miasto, region) otaguj notatkę przy pomocy funkcjonalności mapy (zobacz Użycie mapy w notatce).

 

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):