Relaks czeka tuż za rogiem
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    bt Ola SKIP Agata hannahbluee Antisaina AgnesO

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

17/07/11 od Vitus
W temacie: Warszawa

Park Szczęśliwicki

Zielone serce Ochoty

Szczęśliwice to doskonałe miejsce do odpoczynku. Jest tu w zasadzie wszystko, czego zapracowany mieszczuch może zapragnąć - zieleń, jeziorko, place zabaw, boiska, basen, ścieżka rowerowa. Jest nawet górka z całorocznym stokiem narciarskim. A wszystko to na powierzchni niespełna 30 ha. Idylla w pigułce.

Park Szczęśliwicki to miejsce stworzone dla spacerowiczów. Przez pół dnia możemy chodzić wokół podłużnego jeziorka i rozkoszować się otaczającą nas przyrodą. Najładniejsze widoki czekają na nas oczywiście w letnie, słoneczne dni, gdy na okalających akwen zielonych trawnikach opalają się skąpo odziane dziewczęta.

Jeśli kochamy zwierzęta, weźmy ze sobą pajdę chleba i podzielmy się nią z wiecznie głodnymi kaczkami i zlatującymi natychmiastowo gołębiami. W jeziorku swego czasu zadomowił się nawet żółw wodny, jednak ostatnio słuch o nim zaginął.

Park oferuje masę możliwości dla ludzi chcących aktywnie spędzić czas. Pełno tu jeżdżących na rowerach, rolkach, deskorolkach, hulajnogach i czym tylko się da. Są boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej. Są stoły do gry w ping-ponga i stanowiska do gry w szachy. O ile kąpiel w samym jeziorku jest raczej nienajlepszym pomysłem, o tyle strzałem w dziesiątkę będzie odwiedzenie znajdującego się na terenie parku basenu. Dzieci znajdą masę frajdy na kolorowych placach zabaw.

Jeziorko Szczęśliwickie jest podobno regularnie zarybianie. Faktycznie, często możemy spotkać tu zapalonych wędkarzy, ale żeby być świadkiem jakiegoś brania, musimy mieć wiele szczęścia.

Największą atrakcję parku stanowi bez wątpienia górka. Stok narciarski z wyciągiem w środku miasta? To takie szczęście w nieszczęściu, bowiem kopiec usypano z gruzów zniszczonej Warszawy. Narciarze i snowboardziści mogą tu trenować przez cały rok, niezależnie od łaskawości pogody. Ze szczytu możemy podziwiać panoramę stolicy.

Szczęśliwice to miejsce dobre w zasadzie dla wszystkich. Młode mamy pilnują swych pociech bawiących się na placach zabaw, młodzież okupuje boiska, dorośli przesiadują w restauracjach, a seniorzy dyskutują siedząc na ławeczkach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.  

Wadą parku jest co najwyżej jego rozmiar. Jeśli lubimy długie spacery, będziemy zmuszeni chodzić po prostu w kółko. Po kilku okrążeniach robi się to nieco irytujące. Nie wszystkim muszą się też podobać startujące co chwila z pobliskiego Okęcia samoloty. Nie przysiądziemy też na części ławek, chyba że weźmiemy kalosze. Te stojące najbliżej jeziorka są zalewane przez wodę.

Dojazd do parku nie stanowi wielkiego wyzwania. Tuż przy parku znajduje się pętla autobusowa, więc nie musimy obawiać się, że niechcący przegapimy przystanek.
 
  • Alejka - Miejsce przechadzek wśród zieleni drzew Alejka - Miejsce przechadzek wśród zieleni drzew (Vitus)
  • Górka Szczęśliwicka - Całkiem dosłownie "największa" atrakcja parku Górka Szczęśliwicka - Całkiem dosłownie "największa" atrakcja parku (Vitus)
  • Jeziorko Szczęśliwickie - Widać projektanci nie przewidzieli wszystkiego... Jeziorko Szczęśliwickie - Widać projektanci nie przewidzieli wszystkiego... (Vitus)
  • Jeziorko Szczęśliwickie - Przyciąga wędkarzy z całej Ochoty Jeziorko Szczęśliwickie - Przyciąga wędkarzy z całej Ochoty (Vitus)