Relaks czeka tuż za rogiem
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    bt Ola SKIP Agata hannahbluee Antisaina AgnesO

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Grill nad Wisłą

czyli urlop w mieście

Nie każdy z nas dysponuje działką za miastem, nie zawsze jest też czas lub możliwość pojechać do rodziny czy znajomych za miasto.

Co jednak robić jeśli dusza rwie się na łono natury, a na dodatek sezon grillowy w pełni? Okazuje się, że idealne miejsce na grilla możemy znaleźć w samym środku miasta. 

(Aleksandra Foryś)
Na końcu deptaka ciagnącego się wzdłuż Wisły (od strony Żoliborza) uruchomiono plażę miejską, rozbudowaną o calkiem sporo atrakcji pozwalających na miłe spędzenie sobotniego popołudnia.

Można np. skorzystać z leżaków,  przy czym leżaki są darmowe. Wypożyczymy je u Pana, który opiekuje się plażą i nosi pomarańczową kamizelkę - dzięki czemu nie będziecie musieli zaczepiać nieznajomych starszych panów nad Wisłą co mogłoby się okazać traumatyczne przynajmniej dla jednej ze stron. Ponieważ jednak ilość leżaków jest ograniczona warto mimo wszystko zabrać z sobą koc.


(Aleksandra Foryś)

Co więcej na plaży znajdują się dwa stanowiska do grillowania - są to całkiem spore metalowe kraty, podwieszane na regulowanym łańcuchu. Jednak nie ma cudów - ognisko musicie rozpalić już sobie sami, warto więc zabarać z sobą zapalniczkę lub zapałki. Przydadzą się też pokryte aluminium tacki, no i oczywiście coś na grilla - w pobliżu sklepów jak na lekarstwo, więc nie będzie gdzie skoczyć żeby coś dokupić w razie czego.

(Aleksandra Foryś)
Na plaży jest też siatka do gry w piłkę plażową - piłę wypożyczycie u wspomnianego tu już pana w pomarańczowym kubraczku.

(Aleksandra Foryś)

Sa też atrakcje dla najmłodszych - huśtawki, zjeżdżalnia i hałda piachu - wzbudzająca ogromny entuzjazm u dzieci.

(Aleksandra Foryś)
A teraz najważniejsza informacja - szczególnie dla Pań - przy plaży znajduje się kilka toi-toiów :)

Dojazd:
rowerem do końca deptaka
lub tramwajem - linia 1, 4, 6, 28, 41 - przystanek Most Gdański
lub autobusem - linia 118 lub 185, przystanek Cytadela. 

Udanej zabawy!