Relaks czeka tuż za rogiem
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    bt Ola SKIP Agata hannahbluee Antisaina AgnesO

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Dla aktywnie wypoczywających - Brzeg Dolny

Ludność nie dobiła tu nawet do 13 tys. - całość można obejść pieszo w kilka godzin. Miasteczko jednak zadziwia - bo choć małe, to nieźle zagospodarowane.

Do Brzegu Dolnego trafiłam z przymusu, inaczej pewnie nigdy bym się tam nie znalazła. Nie jest to jakaś perełka turystyczna, choć zapaleńcy z pewnością zadowolą się Kościołem, Kaplicą Świętej Jadwigi czy starówką. Dość ciekawa jest Alejka Drogi Krzyżowej – jest to osadzona drzewami z obu stron brukowana ścieżka. Zaczyna się na Starym Mieście, następnie prowadzi wzdłuż niezagospodarowanej łąki (na dalszym planie mamy wręcz pole rolne), a kończy się w pobliżu Klasztoru ss. Boromeuszek.

Aleja Drogi Krzyżowej w Brzegu Dolnym. Aleja Drogi Krzyżowej w Brzegu Dolnym. (Ladar, GNU Free Documentation License, http://pl.wikipedia.org/wik...)

Droga Krzyżowa. Źródło: wikipedia.org

 

Mamy tu dużo zieleni. W samym centrum znajduje się Park Miejski, który jest dość rozległy i sprawia wrażenie jakby szło się przez las. Są tu też rozgałęzione na całe miasto ścieżki rowerowe – nic dziwnego, Brzeg Dolny znajduje się na „Szlaku Odry” i przebiega tu kilka tras rowerowych prowadzących m. in. do Głogowa.

Teraz zacznie się najlepsze. W mieście znajdziecie rozbudowany skatepark. Nie taki żeby był – porządny, z kilkoma poręczami i rampami, o różnej wysokości i stromości. Do tego dwa orliki i park linowy (5 różnych tras, 14 metrów nad ziemią). Miasteczko posiada własny Aquapark. Podkreślę, nie basen – AQUAPARK. Posiada też halę sportową i stadion, a w pobliżu stadionu korty tenisowe. W zimie funkcjonuje lodowisko. Na swojej stronie internetowej miasto informuje: ich obiekty słyną z tego, że są wybierane przez sportowców na ośrodki przygotowawcze do wydarzeń sportowych. Sądząc po ilości i stanie tych obiektów jest to całkiem możliwe.

Kompleks Hotelowo - Sportowy Rokita w Brzegu Dolnym. Kompleks Hotelowo - Sportowy Rokita w Brzegu Dolnym. (Ladar, GNU Free Documentation License, http://pl.wikipedia.org/wik...)

Kompleks Hotelowo-Sportowy Rokita. Źródło: wikipedia.org

 

Myślę, że Brzeg Dolny jest dobrym miejscem jeżeli ktoś chce spędzić wakacje na sportowo. Nawet w Sudety blisko, można wyskoczyć na cały dzień. Spragnieni bardziej wyszukanych rozrywek mogą pojechać do Wrocławia. To zaledwie 40 km, wystarczy wsiąść w pociąg.

Jedyne co jest irytujące w tym miasteczku to dość spory ruch uliczny i natężenie tirów. Co się dziwić - na granicy miasta znajdują się zakłady chemiczne PCC Rokita. Być może właśnie to tłumaczy, jakim sposobem tak mała mieścina, jest tak dobrze doinwestowana.

Zakłady chemiczne PCC Rokita w Brzegu Dolnym. Zakłady chemiczne PCC Rokita w Brzegu Dolnym. (Julo, własność publiczna, http://pl.wikipedia.org/wik...)

Zakłady chemiczne PCC Rokita. Źródło: wikipedia.org

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Notatki o podobnych miejscach: