Regiony się promują
5 osób
Moderatorzy:
    mrtswtk Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Szczecin i Poznań polecają swoich

Regiony na rzecz lokalnych muzyków.

Dzisiaj troszkę z innej beczki - będzie nie tyle o promocji miast i regionów, ile o miastach promujących się przez swoich. Wiadomo, miasta to przede wszystkim ludzie, którzy w nich dorastają, żyją i kształcą się. Bo to oni tworzą masę napędzającą maszynę wielkich miast.

Przejdźmy do sedna. W sieci trafiłam na dwa ciekawe projekty – jeden z Poznania, drugi ze Szczecina. Oba mają też podobną nazwę – Made in Poznań oraz, adekwatnie, Made in Szczecin.

Made in Poznań zajmuje się promocją muzyków z wielkopolski i na stronie projektu znajdziemy wizytówki lokalnych zespołów, wywiady z nimi oraz zapowiedzi koncertów. Made in Szczecin pod swoje skrzydła przyjmuje zachodniopomorskich artystów wszelkiej maści – oprócz muzyków również fotografów, pisarzy i malarzy. Co więcej, w ramach projektu powstały trzy składanki muzyczne „Born in Szczecin” (do pobrania za darmo na ich stronie). Na albumach posłuchamy nie tylko mało popularnych artystów, ale również zespoły znane szerszemu gronu, m.in. Chorzy na Odrę czy Indios Bravos.

Moim zdaniem to świetne przedsięwzięcia. Każdy zakątek Polski płodzi fantastycznych artystów, którzy niestety z braku funduszy, odpowiedniej wiedzy, siły przebicia czy zwyczajnego braku cierpliwości nie wiedzą jak dotrzeć ze swoją twórczością do szerszego audytorium. Jak widać są u nas miejsca, gdzie lokalne samorządy wyciągają do nich rękę.

Regiony promują swoich, swoi promują regiony, patriotyzm lokalny rośnie w siłę. Czy znacie podobne przedsięwzięcia w pozostałych województwach Polski?

Born in Szczecin. Born in Szczecin. (Materiały promocyjne, http://www.borninszczecin.pl/)