Regiony się promują
5 osób
Moderatorzy:
    mrtswtk Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

07/01/14 od mrtswtk
W temacie: Nasze podwórko

Kraków marzy o Olimpiadzie Zimowej

"Marzenia się spełniają" - kampania projektu Kraków 2022.

Jeszcze tylko miesiąc do rozpoczęcia XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w tym roku odbędą się w Soczi (Rosja). Z tej okazji warto przypomnieć, że nasz rodzimy Kraków stara się o tytuł gospodarza na edycję XXIV, która wypadnie w roku 2022.

W związku z powyższym niedawno ruszyła kampania promocyjna projektu Kraków 2022,której spoty możemy zobaczyć w telewizji. Na tym etapie eliminacji jest ona emitowana jedynie na terenie naszego kraju:

Kraków rywalizuje z Ałma-ata (Kazachstan), Lwowem (Ukraina), Oslo (Norwegia), Pekinem (Chiny) i Sztokholmem (Szwecja). W lipcu tego roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski wybierze 3-4 miasta, które uzyskają oficjalny status kandydata. Ostateczny wybór gospodarza zostanie podjęty 31 lipca 2015 roku.

Jeżeli Kraków zostałby wybrany to olimpijskie rywalizacje odbywałaby się w trzech strefach, obejmujących następujące miasta i okolice: Kraków, Zakopane oraz Jasna (Słowacja).

Warto wspomnieć, że Polska ubiegała się już raz o organizację zimowych igrzysk - Zakopane chciało być gospodarzem wydarzenia w 2006 roku. Ostatecznie olimpiada miała miejsce w Turynie (Włochy). Czy tym razem, po Euro 2012, mamy większe szanse na wygraną?