Regiony się promują
5 osób
Moderatorzy:
    mrtswtk Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

29/12/13 od mrtswtk
W temacie: Inspiracje ze świata

Chiny wiedzą jak się promować

Kilkuminutowy przegląd kultury państwa sposobem na turystów.

Promowanie kraju za granicą to niełatwe zadanie. Choćby dlatego, że ciężko jest wybrać tylko kilka jego walorów, które miałyby okazać się kluczowe i zachęciłyby potencjalnego turystę do przyjazdu, a następnie zawrzeć je w, powiedzmy, 2 minutach max (to chyba dość optymalny czas).

No nie jest to łatwe zadanie. Dlatego obok typowych reklam czasami można trafić na kilku- a nawet kilkunastominutowe produkcje będące przeglądem najistotniejszych miejsc i elementów kultury danego państwa.

Krajowi, który zamyka podium największych państw świata udało się to zrobić w 8 minut. No – 8 minut i 17 sekund. Ale za to JAK oni to zrobili! Po mistrzowsku, bowiem ten właśnie film przekonał mnie, żeby pojechać na wolontariat do Chin i nigdzie indziej. Serio, zaraz po obejrzeniu tego klipu wysłałam stosowną aplikację. Dopiero później zaczęłam zastanawiać się czy stać mnie w ogóle na bilet.

Oczywiście rzeczywistość okazała się być inna - kraj był przeludniony i nie było tam niczego z przedstawionego mistycyzmu i stoicyzmu (choć powinnam chyba rzec "taoizmu"), a Chińczycy wcale nie noszą tradycyjnych strojów na co dzień i nie każdy trenuje Kung Fu. Jakie to ma jednak znaczenie? Reklama dźwignią handlu, a ja oglądając ten film ponownie, znów mam ochotę jechać do Chin.

 

  • Poranne ćwiczenia w parku... Poranne ćwiczenia w parku... (Nomadem być)