Przestrzeń, forma, idea
5 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

30/12/13 od Marzena

Renoma

centrum handlowe

Analizując architekturę miejską warto przyglądać się jak największej ilości elementów budynków. Warto zwrócić też uwagę np. na sklepy, witryny, centra handlowe - nie tylko kościoły i architekturę monumentalną, ponieważ tkankę miejską tworzą budynki o różnych funkcjach.

Dziś pod lupę chciałabym wziąć centrum handlowe Renoma, znajdujące się przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu.

(Joanna Cudziło)

Architektura tego centrum handlowego naprawdę mi się podoba. Forma, dobór materiałów, jego nie narzucający się charakter. Nie jest dominantą w przestrzeni, a dobrze współgra z otoczeniem.

(Joanna Cudziło)

Zwróćcie uwagę na różnorodną fakturę i barwę cegieł. Różnią się od siebie, ale operują w jednej gamie kolorów, przez co budynek nie zdaje się być pstrokaty.

(Joanna Cudziło)

Wejście główne do centrum również utrzymane jest w tym samym charakterze.

(Joanna Cudziło)

i popatrzmy jeszcze do góry - sufit często nie jest tak ładnie jak cała reszta. W tym przypadku myślę, że tego problemu nie ma.

(Joanna Cudziło)

Centrum handlowe wygląda moim zdaniem elegancko. Lubię zwracać uwagę na szczegóły - podoba mi się powtarzalny element umieszczony na zewnątrz, w którym umieszcza się plakaty.

(Joanna Cudziło)

Przyjrzyjmy się jeszcze bliżej. To co również lubię to materiał, któremu pozwalamy się ładnie starzeć. I tu właśnie takie przykład. Zniszczenia i oznaki starzenia dodają uroku.

(Joanna Cudziło)

Udało mi się jeszcze zrobić zdjęcie zdjęcia Stefana Arczyńskiego wybitnego fotografa, który dokumentował zniszczenia i odbudowę Wrocławia w latach 50-tych. Zdjęcie powszechnego domu towarowego (obecnej Renomy) z 1955 roku. W tamtych czasach ulica Świdnicka nosiła nazwę Stalingradzkiej.

(Joanna Cudziło)