Poczuj klimat miasta
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    bt Ola polandpark SKIP Agata Antisaina ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Święto Saskiej Kępy

oraz aktywne zwiedzanie z grą miejską

W ostatnią sobotę (24.05.2014) odbyła się już IX edycja Święta Saskiej Kępy. Z tej okazji zamkięto całą ulicę Francuską, która tego dnia zmieniła się w tętniący życiem deptak - tym bardziej, że pogoda dopisała.

(Aleksandra Foryś)

Clowni próbowali rozśmieszać i zabawiać dzieciaki. Mnie jednak zawsze trochę przerażają - zwłaszcza gdy patrzą na Ciebie "spode łba".

(Aleksandra Foryś)
Na czterech scenach rozstawionych wzdłuż Francuskiej odbywały się jednocześnie koncerty i różne imprezy towarzyszące. Swoje stragany rozstawiali artyści-rzemieślnicy, ale też ambasady czy różne organizacje działające na Pradze.

(Aleksandra Foryś)

(Aleksandra Foryś)


Mnie jednak najbardziej zainteresowała gra miejska zorganizowane przez Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa. Uwielbiam gry miejskie i wszekie aktywności gdzie trzeba trochę ruszyć głową. Dodatkowo uczestnictwo w grze miejskiej to najlepszy sposób na aktywne zwiedzanie dzielnicy.

W ramach gry moja drużyna dostała kopertę z 9 zagadkami dotyczącymi Saskiej Kępy. Padły naprawdę trudne pytania - Gdzie syrenka patrzy na "Plony"? Gdzie kiedyś znajdowało się dawne wieszczowskie muzeum? Gdzie gaszą pragnienie strażacy? Przy pytaniu o "najstarszy zakątek" w dzielnicy przydała się wiedza wyniesiona z notatki o Olendrach - bo przynejmniej coś niecoś wiedziałam o historii Saskiej Kępy. Oczywiście w ruch poszły też telefony i szukanie informacji w sieci - jednak nawet osławiona wikipedia okazywała się bezsilna - wtedy były telefony "do przyjaciela". 

Zabawa była naprawdę świetna, i każdemu mogę polecić takie aktywne zwiedzanie miasta w duchu rywalizacji.

 

Ostatnio komentowane na stronie:
06/09/2014 Agata

Koty Stambułu

2 komentarze, ostatni z 23/09/2014 od gretka
18/02/2014 Agata

Lizbońskie tramwaje

1 komentarz z 19/02/2014 od pinot
23/09/2013 AgnesO

Bielawa - miasteczko z duszą.

2 komentarze, ostatni z 26/09/2013 od AgnesO