Poczuj klimat miasta
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    bt Ola polandpark SKIP Agata Antisaina ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Serce Nowego Orleanu

W poszukiwaniu Jazzu i Snowballs

Jazz i blues wprawia mnie w radosny nastrój. Sprawia, że nagle dostaje magicznej dawki energii i pozytywnego nastroju. Dlatego moim odwiecznym marzeniem była wyprawa do Nowego Orleanu, miasta, którego sercem jest właśnie Jazz. Gdy huragan Katrina zaatakował miasto wielu zastanawiało się czy muzyka utonęła wraz z nim. Moja wymarzona wyprawa do Nowego Orleanu udowodniła mi, że jest to miasto wodoodporne. Dla NO muzyka to bicie serca, które odczuwa się na każdym rogu. Szybko zakochałam się w tym potężnym i magicznym mieście. I muszę przyznać, że ta magia jest trudna do opisania bo ją się po prostu odczuwa i słyszy gdy zza każdego rogu dobiegają do nas dźwięki muzyki, która w wielu innych miastach została dawno zapomniana.

Stolica jazzu i… snow balls, czyli prostego, śmiesznego deseru z lodu oraz syropy. Zapach, jego wygląd, szalone barwy to wizualna rozkosz. Jest pyszny! Budzi i otwiera bramę do dziecięcych wspomnień. Dlatego zapraszam do Nowego Orleanu! Najlepsze lodowe desery można kupić już za $1. A bramy do tego lodowego raju otwiera wiele małych, zazwyczaj rodzinnych stoisk. Znajdziecie je wszędzie. Ja polecam odwiedzić French Market w samym sercu nowego Orleanu czy Sal’s Snowballs przy Metairie Road. To drugie wymaga od nas zboczenia z czołowych turystycznych szlaków, ale zapewniam …WARTO!

  • Snowballs Dream - Snowballs Stand, French Market, Nowy Orlean Snowballs Dream - Snowballs Stand, French Market, Nowy Orlean (Joanna Klimczak)
Ostatnio komentowane na stronie:
06/09/2014 Agata

Koty Stambułu

2 komentarze, ostatni z 23/09/2014 od gretka
18/02/2014 Agata

Lizbońskie tramwaje

1 komentarz z 19/02/2014 od pinot
23/09/2013 AgnesO

Bielawa - miasteczko z duszą.

2 komentarze, ostatni z 26/09/2013 od AgnesO