Poczuj klimat miasta
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    bt Ola polandpark SKIP Agata Antisaina ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

24/10/13 od Marzena

Rorvik

Norweska przygoda i piękne widoki

Wakacje w Norwegii, fiordy, łowienie ryb, rysowanie... na taki odpoczynek postanowiłam się wybrać chwilę przed egzaminami na Wydział Architektury, by poprawić swoje umiejętności rysunku. Norwegia jest przepięknym krajem, w którym osobiście czułam się zupełnie inaczej niż zawsze. Nie potrafię do teraz stwierdzić, czy są to odczucia pozytywne czy nie, ale jedzenie każdego dnia śniadania na balkonie z takimi widokami jest na prawdę niezapomniane.

Rorvik Rorvik (Joanna Cudziło)

Do Norwegii wybraliśmy się grupą, której przewodził nauczyciel rysunku, który był również wielkim miłośnikiem łowienia ryb (myślę, że to mógł być powód wyboru tego miejsca:)). Pamiętam, że jechaliśmy tak długo, że Norwegia zdawała się być nieosiągalnym miejscem. Podróż zaczęliśmy w Warszawie, by w Gdańsku wsiąść na prom dopływający do Szwecji, a stamtąd już tylko autokarem do Rorvik - spokojnego miasta, gdzie ulicą raz na jakiś czas przemknie człowiek. Główną atrakcją było oglądanie przypływających i odpływających statków.

Rorvik Rorvik (Joanna Cudziło)

Najlepszym i najtańszym sposobem wyżywienia było jedzenie chwilę wcześniej złowionych ryb. Uwierzcie, że smak takiej świeżej ryby pamiętam do dziś. Z racji na to, że w Rorvik było na prawdę spokojnie, to co można było robić to albo rysować (co było celem podróży) lub łowić ryby (co pomagało nam przeżyć za nie tak duże pieniądze).

Pamiętam jak kilka dni rysowałam panoramę Rorvik. Do miejsca, z którego był odpowiedni widok, chodziliśmy codziennie kilka kilometrów, by finalnie spokojnie przejść do rysowania. A poniżej miejsce, w którym rysowaliśmy.

Rorvik Rorvik (Joanna Cudziło)

Co ciekawe, w spokojnym Rorvik znajduje się nowoczesne muzeum o ciekawej formie.

Muzeum w Rorvik Muzeum w Rorvik (Sverre Stølen/ http://exviking.net/man/sma...)

Ostatnio komentowane na stronie:
06/09/2014 Agata

Koty Stambułu

2 komentarze, ostatni z 23/09/2014 od gretka
18/02/2014 Agata

Lizbońskie tramwaje

1 komentarz z 19/02/2014 od pinot
23/09/2013 AgnesO

Bielawa - miasteczko z duszą.

2 komentarze, ostatni z 26/09/2013 od AgnesO
Notatki o podobnych miejscach: