Poczuj klimat miasta
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    bt Ola polandpark SKIP Agata Antisaina ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Downtown Los Angeles cz. II

Jeszcze kilka przecznic Los Angeles

Spacer zakończyliśmy na lunch'u w Grand Central Market.  Teraz pełni sił możemy wyruszyć w poszukiwaniu innych ciekawostek.

Naprzeciwko Grand Central Market, znajduje się Angels Flight Railway (5)– najkrótsza kolejka na świecie, która łączy Bunker Hill z historyczną częścią miasta (więcej informacji na http://angelsflight.com/).  Dla mnie ta kolejka to trochę jak „schody” do innego L.A., bo to na Bunker Hill znajduje się finansowa część miasta, gdzie nowoczesna architektura zdominowała przestrzeń. Nowoczesna to przecież nie znaczy gorsza, a jeśli spojrzymy na Walt Disney Concert Hall by Frank Gehry (6) to zadziwiająca czy piękna będzie jak najbardziej na miejscu. Nie wiem, na ile jest to prawda, na ile nie, a może to nie jest ważne; z budynkiem jest związana historyjka techniczna; został on zaprojektowany w tej formie co jest obecnie, lecz metal, którym jest pokryty był błyszczący. Po zamontowaniu fasady okazało się, że w intensywnym słońcu Kalifornii odbite światło jest tak jaskrawe i silne, że oślepiało kierowców, dlatego całe pokrycie zostało zmatowione. Ja lubię go takim jaki jest dzisiaj. I polecam sklepik w tym budynku, bo można znaleźć tam ładne i interesujące pamiątki nie tylko związane z samym budynkiem, ale także z Los Angeles.

Warto jeszcze zajrzeć do Little Tokyo (7) szczególnie w porze lunch’u lub obiadu/kolacji ponieważ serwują tam wyśmienite japońskie jedzenie i nie ogranicza się to do sushi. Los Angeles ma także China Town (8), lecz to raczej namiastka tego co można znaleźć w Nowym Jorku czy San Francisco. A jeśli znów powróciliśmy do jedzenia to jednym z moich ulubionych miejsc jest Pete’s Cafe and Bar (9). Miejsce jak wiele innych na świecie, być może to co przyciąga mnie tam to typowy ogródek, z którego można obserwować życie ulicy oraz zdjęcia Los Angeles z okresu jego świetności wewnątrz.

Chodząc po centrum Los Angeles prawie zawsze można natknąć się na ekipy filmowców kręcące filmy czy seriale. Na mnie zawsze robi wrażenie ilość sprzętu rozstawiona tylko po to aby nakręcić kilka minut filmu, a my w kinie nawet tego nie zauważymy. Nie udało mi się spotkać żadnej gwiazdy, lecz przyznaję, że nie szukałam za bardzo.

Jeśli macie ochotę na obejrzenie panoramy Los Angeles to są dwa takie dość szczególne widokowe miejsca i jedno z nich znajduje się w centrum. Jest to hotel Westin Bonaventrue gdzie znajduje się obrotowa kawiarnia / restauracja. Pełen obrót trwa 1,5h I chyba jest to dość dużo na raczej monotonną panoramę, ale warto tam zajrzeć choćby na chwilę. A z „filmowych” ciekawostek, to hotel ten grał w kilku znanych produkcjach między innymi w „Rain Man” z Dustinem Hoffman’em oraz Tomem Cruise’m, „In the Line of Fire” (Na linii ognia – chyba dobrze pamiętam polskie tłumaczenie tytułu) oraz w „True Lies” (Prawdziwe kłamstwa). Co do tego ostatniego to między innymi scena, w której Arnold Schwarzenegger wjeżdża konno do przeszklonej windy została właśnie tam nakręcona. 
Ostatnio komentowane na stronie:
06/09/2014 Agata

Koty Stambułu

2 komentarze, ostatni z 23/09/2014 od gretka
18/02/2014 Agata

Lizbońskie tramwaje

1 komentarz z 19/02/2014 od pinot
23/09/2013 AgnesO

Bielawa - miasteczko z duszą.

2 komentarze, ostatni z 26/09/2013 od AgnesO