Odisej Yachting d. o.o.


Obala Jerka Šižgorića 1
22000 Šibenik
Chorwacja
www.jachtchorwac...

telefon:
+385 918 821 657

e-mail:
info@odisej-yach...
Moderatorzy:
    Cmyk marek

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: przedstawiciele
Moderacja: po publikacji
RSS RSS

Odisej Yachting d. o.o.


Zapraszamy do Chorwacji - kraju tysiąca wysp - na niezapomniany urlop pod żaglami.

Rejs Szlakiem Kulinarnym

Już niebawem, bo w najbliższą sobotę, rozpocznie się szczególna wyprawa. Dla naszych załóg przygotowaliśmy Rejs Szlakiem Kulinarnym. Każda z odwiedzanych przez nas chorwackich wysp kryje w sobie wiele niespodzianek, tajemnic i ciekawostek. Ich odmienność i różnorodność przyrodniczo-krajobrazową uzupełniają regionalne dania i potrawy, których przepisy – pilnie strzeżone - przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Podczas rejsu odwiedzimy archipelag Kornati oraz wyspy: Vis, Hvar i Veli Drvenik. W każdym z tych miejsc czeka na załogantów kulinarna niespodzianka. Poniżej zapowiedź tego, co się już niebawem wydarzy.

Hvar przywita gości tzw. darem morza i ziemi, czyli zapiekanymi królewskimi krewetkami owiniętymi w prszut. Do tego rybne karpaczio lub sałatka z ośmiornicy.

(Odisej)

 

Na Archipelagu Kornati spróbujemy pieczonych i grilowanych ryb. Polecamy wyjątkowe, miejscowe odmiany skarpine i svetog petra.

(Odisej)

Wyspa Vis zaoferuje najróżniejsze mieszane mięsa, czyli jagnięcinę, wieprzowinę i wołowinę. Przygotowane w tradycyjnym chorwackim kociołku, zwanym peka, z warzywami i przyprawami, pieczone są przez trzy godziny na drewnianym węglu. Do tego degustacja lokalnego wina.

(Odisej)

 

Veli Drvenik – kto raz spróbował ośmiornicę spod peka, ten długo będzie pamiętał jej smak.

(Odisej)

Ty też możesz się do nas przyłączyć!

Zapraszamy.