Obrazki z wakacji
7 osób
Moderatorzy:
    pinot

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

06/08/11 od Tomek

Sharm el-Shaikh

Trzecia z najbardziej atrakcyjnych raf koralowych na świecie.

 
To egipskie miasto położone jest na południu półwyspu Synaj. Rozciąga się na długości kilkudziesięciu kilometrów nie w chodząc przy tym dalej niż 2 km w głąb lądu. Najbardziej ruchliwą dzielnicą z największą liczbą restauracji, barów i sklepów jest Naama Bay. Krzykliwi sprzedawcy chcą tu za wszelką cenę wcisnąć swoje produkty zagranicznym turystom, ale można tu też zapalić sziszę za grosze i zjeść dobry obiad.
 

 
Ale do tego kurortu przyjeżdża się dla widoków pod wodą. Plaża jest piaszczysta, jednak morze ma przez pierwsze kilkadziesiąt metrów metr głębokości – już od brzegu zaczyna się rafa koralowa – by nagle skoczyć kilkanaście metrów pionowo w dół. Do wody wchodzi się z pomostu, który kończy się w miejscu, gdzie rafa tworzy pionową ścianę. Mnogość kolorowych roślin i ryb może przyprawić o zawroty głowy – jednak pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać. Nawet tak zabawnie wyglądająca ryba jak Picasso Fish, która ma głowę większą niż tułów, jest bardzo niebezpieczna.
 

 
Z innych atrakcji ciekawe są wszystkie rejsy, w tym rejs do wraku statku, który osiadł przed laty na mieliźnie, czy pokazy z tresowanymi delfinami. Jednak morze oferuje nam tyle rozrywki, że nie chce się z niego wychodzić ani na chwilę.

Ostatnio komentowane na stronie:
18/02/2014 AgnesO

Praga w trzy dni

2 komentarze, ostatni z 27/04/2014 od Mateusz
10/02/2012 maria

Wielbłądy

Przejażdżka po pustyni Gobi
2 komentarze, ostatni z 15/02/2012 od maria
25/09/2011 Agata

Być jak James Bond

Tama na rzece Verzasca
4 komentarze, ostatni z 26/09/2011 od pinot