Obrazki z wakacji
7 osób
Moderatorzy:
    pinot

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Dahab

Do Blue Hole jeden krok.

Dahab to jeden z kurortów na półwyspie Synai, który ma nam wyjątkowo wiele do zaoferowania. Morze czerwone charakteryzuje się ogromnym bogactwem fauny i flory. Widok rafy koralowej z tysiącami ryb dookoła zachwyci każdego, kto do tej pory nurkował jedynie w morzu śródziemnym.
 

 
Ale to nie jedyna zaleta tego miejsca. W przeciwieństwie do innych miejscowości, tam zawsze wieje wiatr. Dzięki temu ponad czterdziesto stopniowe upały nie są aż tak dokuczliwe. Nieustannie idealne warunki przyciągają miłośników windsurfingu i kitesurfingu.
 

 
Największą zaletą Dahab’u jest pobliskie Blue Hole. Do wielkiej dziury w rafie można dojechać taksówką za 5 euro w 10 minut. Można tam siedzieć cały dzień, a następnego i tak będzie się chciało wrócić. Widok jest niesamowity – 102 metry podwodnej studni, porośniętej gąbką morską, tuż przy brzegu.

Będąc na Półwyspie Synaj warto jest się przejechać do Izraela, do którego jest stosunkowo blisko. Ze względów bezpieczeństwa lepiej jest wybrać zorganizowaną wycieczkę. Zajmuje ona całą dobę, ale będąc tak niedaleko szkoda nie zobaczyć morza martwego. Jeżeli komuś uda się w nim zanurkować, niech napisze w komentarzu – osobiście pogratuluję :)

Ostatnio komentowane na stronie:
18/02/2014 AgnesO

Praga w trzy dni

2 komentarze, ostatni z 27/04/2014 od Mateusz
10/02/2012 maria

Wielbłądy

Przejażdżka po pustyni Gobi
2 komentarze, ostatni z 15/02/2012 od maria
25/09/2011 Agata

Być jak James Bond

Tama na rzece Verzasca
4 komentarze, ostatni z 26/09/2011 od pinot