Narodowa Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej

2 osoby
Štěpánská 611/14
110 00 Praga 1
Czechy
www.godominicanr...

telefon:
+420 222 231 078

e-mail:
poland@godominic...
Moderatorzy:
    Cmyk Rep.Dominikanska

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: przedstawiciele
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS

Narodowa Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej

01/07/15 publiczna

W Republice Dominikańskiej powstaje 9 lotnisko

W środkowej części wyspy, niedaleko miasta San Francisco de Macorís, otwarte będzie nowe lotnisko, które ma do regionu przyciągnąć turystów z miejscowości wypoczynkowych na wybrzeżu, a jednocześnie wesprzeć miejscowych producentów i przedsiębiorców.

(Dominican Republic Tourism Board)

Republika Dominikańska ma osiem międzynarodowych portów lotniczych, które obsługują główne plażowe destynacje, oraz dwa w okolicy metropolii Santo Domingo i Santiago.
„Nowe lotnisko z heliportem na Malecon w Santo Domingu będzie wspierać prowincje w głębi kraju, przede wszystkim z ekonomicznego punktu widzenia", powiedział Marino Collante, dyrektor Działu Lotnisk i dodaje: „Dokończenie portu lotniczego wesprze produkcję, handel, ekoturystykę i sport."

Budowa nowego aerodromu Múltiple del Nordeste, za 60 mln pesos, to jeden z priorytetów prezydenta Danilo Mediny. Z terminalu korzyści czerpać będą przede wszystkim prowincje Hermanas Mirabal, Juan Sánchez Ramírez i La Vega. Na lotnisku otwarta zostanie szkoła lotnicza, aeroklub i hangary dla małych samolotów, samolotów transportowych i helikopterów. W planie jest także budowa pasu startowego w San Juan i w Cibao.