Narodowa Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej

2 osoby
Štěpánská 611/14
110 00 Praga 1
Czechy
www.godominicanr...

telefon:
+420 222 231 078

e-mail:
poland@godominic...
Moderatorzy:
    Cmyk Rep.Dominikanska

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: przedstawiciele
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS

Narodowa Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej

12/04/15 publiczna

Turystyka medyczna w Republice Dominikańskiej

W piątek 10.04 na prestiżowym Iberoamerykańskim Uniwersytecie (UNIBE) w Santo Domingo, miało miejsce pierwsze forum turystyki medycznej, na którym dyskutowano o możliwościach marketingowych i inwestowaniu do tego segmentu turystyki medycznej w Republice Dominikańskiej.

Turystyka medyczna to globalny fenomen, który w ostatniej dekadzie zyskuje dużą popularność. Stowarzyszenia Turystyki Medycznej (MTA) ocenia, że segment ten wart jest nawet 60 bilionów dolarów. Co roku odnotowuje 25% wzrost.
Zgodnie ze statystykami aż 83% tzw. turystów medycznych podróżuje w towarzystwie rodziny, wydają nawet osiem razy więcej niż typowi turyści“, mówi Leila Boasier Budecker, szefowa Narodowej Centrali Turystycznej Republiki Dominikańskiej w Pradze.

(Dominican Republic Tourism Board)
POTENCJAŁ REPUBLIKI DOMINIKAŃSKIEJ
Republika Dominikańska dysponuje świetnymi połączeniami lotniczymi (600 lotów w tygodniu), wysokiej jakości zakwaterowaniem i produktami turystycznymi na światowym poziomie. Szczególnie w Ameryce Północnej jest znaną „medyczną destynacją".

UMOWA O WSPÓŁPRACY
Na forum zastała m.in. podpisana umowa o współpracy między Dominikańskim Centrum Eksportu i Inwestycji (CEI-RD) i Stowarzyszeniem Turystyki Medycznej w Republice Dominikańskiej (ADTS).
„Turystyka medyczna w znaczącym stopniu pomaga zwiększać statystyki przyjazdów“ mówi szef CEI-RD Jean Alan Rodríguez i dodaje: „I dlatego konieczne jest nieustanne polepszanie standardów jakości i wizerunku turystyki medycznej destynacji.“

(Dominican Republic Tourism Board)

Według prezydenta ADTS Dr. Alejandra Cambiaso Rathe inwestycje zagraniczne będą podnosiły konkurencyjność i pozycjonowanie systemu zdrowia, a jednocześnie umożliwią wymianę doświadczeń przy konkretnych procedurach, takich jak operacje plastyczne, rehabilitacja, terapie estetyczne, czy usługi uzdrowiskowe.

DZIAŁANIA MITURU
Obecnie Dział Turystyki Medycznej Ministerstwa Turystyki, pod kierownictwem Wendy Sánchez, rozmawia z klinikami prywatnymi, kurortami, usługodawcami, touroperatorami, przewoźnikami i pracownikami lotnisk o możliwościach wsparcia i współpracy. Celem jest uzyskanie oficjalnego certyfikatu Stowarzyszenia Medycznego MTA. W ten sposób Republika Dominikańska dołączy do pozostałych 79 krajów, które propagują turystykę medyczną.