Na Pomorzu
5 osób
Moderatorzy:
    pioter

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Świeża ryba z Zalewu Szczecińskiego

Wciąż nie morze, ale ryby są – Trzebież, rzut beretem od Szczecina.

Jeżeli czujecie się zawiedzeni, bo jedziecie do Szczecina i macie ochotę na świeżą rybkę, a jak już wiecie Szczecin nad morzem nie leży – uspokajam: nie wszystko stracone!

Wystarczy jechać do wsi Trzebież - 30 km na północ od Szczecina, zlokalizowana u ujścia Odry nad Zalewem Szczecińskim. Znajduje się tam największy port polski na tym zbiorniku. Głównie rybacki, ale również handlowy, jachtowy (marina żeglarska) i pasażerski (wodne przejście graniczne z Niemcami).

I właśnie tu można dostać świeże ryby. Można w punktach gastronomicznych, gdzie ryby podaje się pod każdą postacią, można i w hurtowniach, a najlepiej prosto od rybaków, którzy sprzedają ryby z przydomowych wędzarni. Dostępne są ryby mrożone, wędzone lub świeże – surowe. Sandacz, okoń, węgorz, leszcz, rozpiór, płoć, szczupak, miętus, krąp – takie gatunki można złowić w Zalewie Szczecińskim.

W okresie letnim Trzebież stanowi dobrą lokalizację dla miłośników przyrody, lubiących spędzać wakacje w ciszy i spokoju. Blisko tu do Puszczy Wkrzańskiej, gdzie wytyczono turystyczne szlaki, zarówno piesze jak i rowerowe. Jest tu czysta piaszczysta plaża, są ośrodki wypoczynkowe i kolonijne, w pobliżu znajduje się też pole namiotowe z parkingiem i boiskiem do piłki plażowej.

Port rybacki w Trzebieży. Port rybacki w Trzebieży. (Mateusz War., Creative Commons, http://pl.wikipedia.org/wik...)

Port rybacki w Trzebieży. Źródło: wikipedia.org