Na Pomorzu
5 osób
Moderatorzy:
    pioter

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Czym pachnie Szczecin o poranku?

Całkiem słodko.

Gdyby i Szczecin, wzorem Krakowa i innych miast europejskich, zechciał wyprowadzić własną linię perfum to jaki byłby to zapach?

Jaki zapach najbardziej kojarzyłby się turystom i mieszkańcom Szczecina z tym miastem? Zapach świeżych rybek z Zalewu Szczecińskiego? A może mchowatą zielenią lasów, których nie brakuje nie tylko wokół, ale i na terenie miasta? Rdzawy i osmalony zapach stoczni?

Nie. Na pewno byłby to zapach czekolady, który można poczuć nad ranem w okolicach Trasy Zamkowej i Mostu Długiego. To za sprawą fabryki czekolady "Gryf", która znajduje się nieopodal, na ul. Władysława IV.

Fabryka działa od 1946 roku i specjalizuje się w przetwórstwie ziarna kakowego. Niestety na chwilę obecną Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego "Gryf" nie produkuje czekolady jako produktu finalnego, który moglibyśmy znaleźć na sklepowych półkach. Jedynie w formie półproduktów - kuwertur (masa do powlekania wyrobów cukierniczych), miazg kakaowych, mas czekoladopodobnych i polew do lodów.

Dlatego miłośnikom Gryfa pozostaje jedynie słodki zapach czekolady o poranku.

Czekolada Kapitańska - z czasów gdy przedsiębiorstwo produkowało również słodycze. Materiały promocyjne PPC Gryf S.A. Czekolada Kapitańska - z czasów gdy przedsiębiorstwo produkowało również słodycze. Materiały promocyjne PPC Gryf S.A. (http://www.nski.org/)

Czekolada Kapitańska - z czasów gdy przedsiębiorstwo produkowało również słodycze.

Źródło: http://www.nski.org/