Na odsłuchu
12 osób
Moderatorzy:
    MarcinM

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

24/12/13 od MarcinM

Z okazji zbliżających się świąt...

W całym tym natłoku spraw u kresu roku z trzynastką na końcu, w przedświątecznym zabieganiu i gorączkowej (dla wielu) atmosferze nie każdy znajduje czas na muzykę, dlatego dziś będzie po części tradycyjnie (bo będzie piosenka), po części odświętnie. Spróbuję jakoś wbić się w nastrój świąt, nie dotykając w zasadzie tematu, dobrze już chyba wyeksploatowanego w ostatnich dniach.

Czy sens Świąt Bożego Narodzenia polega na obdarowywaniu się prezentami, opychaniu jedzeniem i oglądaniu telewizji? Dla wielu z pewnością tak. Dla mnie jest to czas, w którym po powrocie z kolacji wigilijnej można złapać nieco oddechu, spojrzeć na mijający rok z dystansem, na spokojnie oddać się kontemplacji, a czasem i nawiązać kontakt z dawno nie widzianymi ludźmi, zarówno z tymi, którzy jeszcze są wśród nas, jak i z tymi, których już fizycznie z nami nie ma. Wiem, to nie Święto Zmarłych. Dla mnie jednak nie ma lepszego czasu do zdrowej refleksji nad przeszłością, niż te kilka wolnych chwil w roku, kiedy świat na moment przestaje się kręcić a ulice są pustsze niż zazwyczaj. Może więc spacer? Polecam.

Pomyślcie o tym, proszę. Może warto dać sobie szansę na duchowe porządki właśnie tego dnia, w którym ponoć nawet zwierzaki mówią ludzkim głosem?

Życzę Wam dobrego wykorzystania nadchodzącego czasu, nie tylko przez te trzy dni.