Na odsłuchu
12 osób
Moderatorzy:
    MarcinM

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

18/10/13 od MarcinM
W temacie: Some People Never Know

Terry Reid - głos który warto (za)pamiętać

Terry Reid to postać warta przypomnienia. To przecież jest wokalista, którego gitarzysta Jimmy Page widział jako frontmana The New Yardbirds, czyli Led Zeppelin. Reid odmówił, ale polecił Page'owi młodego wokalistę z Birmingham – Roberta Planta... Miał też okazję wstąpić do drugiego składu Deep Purple, na miejsce wokalisty Roda Evansa. Ostatecznie miejsce to zajął Ian Gillan.

Z słynnym folkrockowym muzykiem Grahamem Nashem Reid stworzył utwór „Without Expression”, który później, pod zmienionymi tytułami, był ozdobą repertuaru The Hollies i supergrupy Crosby, Stills, Nash & Young.

Największe dokonanie Reida to jednak album „Seed of Memory”, prezentujący muzyka jako barda, jednak muzyka, wyprodukowana przez starego znajomego - Grahama Nasha, nie brzmi smętnie i osadzona jest w bardzo dobrych aranżacjach.

Może i to spowodowało, że zapomnianym nieco wokalistą zainteresował się Rob Zombie, umieszczając trzy utwory z tej płyty na ścieżce dźwiękowej do swojego filmu „Bękarty diabła”.

Zabieg ten sprawił, że Terry Reid został ponownie zauważony, chociaż już wcześniej, w 2003 roku, w filmie Jamesa Coxa „Wonderland” z Valem Kilmerem w roli głównej, można było usłyszeć nagranie „Faith to Arise”.

Tagi: muzyka