Na odsłuchu
12 osób
Moderatorzy:
    MarcinM

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

23/12/13 od AgnesO

Świąteczne melodie

Było już o świątecznych filmach, teraz o muzyce. I nie mam tu na myśli kolęd, a znane piosenki o Świętach i nie tylko, wykonywane przez najpopularniejsze gwiazdy pop. Tak, z pewnością każdy ma dość zewsząd dobiegającego dźwięku dzwoneczków i historii o Świętym Mikołaju, elfach, reniferach i prezentach. Ale trzeba przyznać, że niektóre ze świątecznych numerów, to po prostu kultowe i jednak mimo wszystko, wprowadzające w nastrój, melodie. No i czy nie jest tak, że te wszystkie świąteczne piosenki, denerwują nas najbardziej w centrach handlowych i sklepach? Ostatnio z moją przyjaciółką stwierdziłyśmy, że one wkurzają nas tylko kiedy słyszymy je poza domem, kiedy się spieszymy i kiedy hostessy-aniołki wręczają nam ulotki reklamujące świąteczne pożyczki w banku.

W latach 50-tych, uroczą świąteczną piosenkę, wykonała amerykańska aktorka i tancerka kabaretowa, Eartha Kitt. Santa Baby to połączenie słodkiego, ale zmysłowego głosu i wspaniałej muzyki. Z tego połączenia powstała klimatyczna i kabaretowo humorystyczna piosenka.

Natomiast od zawsze moją ulubioną świąteczną piosenką było Wonderful Christmastime, autorstwa Paula McCartneya i przez niego wykonywana. Zawsze trudno było mi się oprzeć Beatlesom.

Trudno przy tej okazji oczywiście nie wspomnieć o najbardziej znanej przez wszystkich - Last Christmas, w wykonaniu Wham! z romantycznym Georgem Michaelem na czele. Nie znam nikogo, kto nie umiałby zaśpiewać tej piosenki, lepiej lub gorzej. Dobija swoją powtarzalnością i rozczula jednocześnie. Ważne, że jest to piosenka mniej o Świętach, a bardziej o miłości:)