Na odsłuchu
12 osób
Moderatorzy:
    MarcinM

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

23/09/13 od MarcinM

New Model Army wraca z nową płytą

Angielski klasyk sceny alternatywnej, zespół New Model Army, właśnie wydaje następcę płyty „Today Is a Good Day” z 2009 roku. „March in September” to pierwszy singiel z nowej płyty, zatytułowanej „Betweeen Dog And Wolf”.

Nie będę ukrywał, że wiele lat temu, gdy byłem jeszcze ortodoksyjnym fanem ciężkich brzmień, usłyszałem nagranie brazylijskiej Sepultury (wówczas byli na szczycie popularności). Piosenka znalazła się na słynnym albumie „Chaos A.D.”. „The Hunt”, czyli przeróbka utworu Anglików, na serio zaintrygowała mnie. I chociaż nie pobiegłem od razu do sklepu po nagrania New Model Army, to jakiś czas później ta muzyka trafiła do mnie i wraca do dziś, choćby przy okazji premiery nowej płyty.

Trudno przecenić wkład grupy dowodzonej przez Justina Sullivana w rozwój sceny i nie jest ważne czy mówimy o muzyce punk, post-punk, czy też rocku gotyckim. Takie albumy jak „The Ghost of Cain” czy „Thunder and Consolation” należą już do klasyki szeroko pojętej muzyki rockowej, a mimo to po kolejne zawsze chętnie sięgam.