Na odsłuchu
12 osób
Moderatorzy:
    MarcinM

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

16/01/14 od AgnesO

Małe instrumenty

od Samoróbki do koncertów Chopina

O tym, że do robienia znakomitych zdjęć, nie potrzeba najlepszego i najdroższego sprzętu, wiadomo nie od dziś. Podobnie jest z dobrą muzyką, do której tworzenia, nie trzeba od razu używać wielkich środków. Najlepszym na to przykładem jest świeży wrocławski projekt muzyczny - Małe instrumenty. Sześcioosobowy skład świetnie radzi sobie jedynie ze swoim niezwykłym zmysłem, wyczuciem i po prostu talentem. I to talentem nie tylko kompozytorskim, ale też technicznym bo w zespole, który tworzy własne instrumenty, jest to dosyć istotne. A więc Małe instrumenty, nie dość, że tworzą swoje własne, oryginalne brzmienia, to jeszcze swoje własne środki, do ich tworzenia.

Samoróbka to pierwszy projekt zespołu, który jest płytą i czymś na kształt do it yourself jednocześnie, ponieważ wydawnictwo, oprócz płyty, zawiera dołączoną książeczkę-album fotograficzny, w której założyciel zespołu - Paweł Romańczuk, precyzyjnie wyjaśnia, jak własnoręcznie zbudować instrument. 

Głównym instrumentem, używanym przez zespół jest tak zwane toy piano, czyli po prostu zabawkowe pianino. To właśnie ten instrumencik, najczęściej słychać w utworach Małych instrumentów. Muzycy używają też cymbałek, piszczałek, dzwoneczków i innych wymyślnych przedmiotów, które nadają ich muzyce bajkowego i magicznego charakteru.

Ważnym i dość nietypowym wydarzeniem w krótkiej jak na razie karierze Małych instrumentów, było opracowanie muzyki Chopina. Efekty są zaskakujące:

Więcej o Małych instrumentach, ich projektach i koncertach dowiecie się z oficjalnej strony.