Na odsłuchu
12 osób
Moderatorzy:
    MarcinM

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

16/12/13 od MarcinM
W temacie: Some People Never Know

King's X

Niestrudzeni apostołowie rock'n'rolla

King's X (2009) King's X (2009) (opethpainter / http://en.wikipedia.org/wik...)

Tworzą jedną z kapel darzonych ogromnym szacunkiem wśród fanów, krytyków i środowiska muzycznego. Grają od 1980 roku i ciągle mają świeże pomysły oraz charakterystyczne brzmienie. Brzmienie King's X. Grupy która w Polsce nigdy nie zaistniała w świadomości szerszego grona słuchaczy, mimo usilnego promowania przez lata na antenie radiowej przez Piotra „Makaka” Szarłackiego czy brania na warsztat ich utworów przez zespół braci Cugowskich.

Doug Pinnick, Ty Tabor i Jerry Gaskill tworzą od lat muzykę w oparciu o najlepsze wzorce – nie ważne czy będzie to metal, rock, blues, soul czy funk. Zawsze brzmią jak oni. Jak King's X. Jedyny taki zespół na planecie i jedna z moich ukochanych kapel, wobec której nie potrafię być obiektywny. Przez ponad 30 lat grupa pozostaje wierna swoim ideałom, nie bojąc się przy tym muzycznych eksperymentów.

Jeśli ta notatka pachnie Wam reklamą, to przyznaję się – to jest reklama formacji, taka prosto z serca. Ja nie zostanę przez to milionerem, a może ktoś rzuci uchem na King's X i odkryje ich piosenki i płyty dla siebie?