Na odsłuchu
12 osób
Moderatorzy:
    MarcinM

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

07/11/13 od MarcinM
W temacie: Some People Never Know

Kapela odkurzona po 32 latach

Przed Heartbreakersami byli Mudcrutch

Historia niektórych zespołów bywa zagmatwana. Mudcrutch to formacja, którą w 1970 roku do życia powołali Tom Petty (oczywiście śpiewający, ale jeszcze wtedy grający na basie) oraz gitarzysta Tom Leadon, w zasadzie na gruzach ich poprzedniej kapeli - Epics. W składzie znaleźli się również, znani fanom Petty'ego i Heartbreakersów, gitarzysta Mike Campbell i klawiszowiec Benmont Tench. Chłopaki grali muzykę z pogranicza southern rocka i country.

W roku 1974 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Shelter (ci sami, którzy później znów zaufali Tomowi i jego kolejnej grupie) i w następnym roku wydał singiel „Depot Street”, który jednak przepadł na listach przebojów. Zniechęceni muzycy rozwiązali zespół, na gruzach którego już w następnym roku powstali Tom Petty and the Heartbreakers.

Nie byłoby w tej historii nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w 2007 roku Petty postanowił zaprosić do współpracy dawnych kolegów, w tym Toma Leadona i Ranalla Marsha, by znów w oryginalnym składzie pokazać się światu jako Mudcrutch.

Debiutancki i jedyny jak dotąd longplay „Mudcrutch”, składający się z numerów starych i nowych, szybko dotarł na liście Billboard 200 do ósmej pozycji, zaś już w pierwszym tygodniu sprzedał się w nakładzie 38 tysięcy egzemplarzy.

W 2011 roku Petty przybąkiwał coś, że pierwszy album Mudcrutch nie będzie na pewno ostatnim, że coś jeszcze powstanie, ale na razie chyba prace nie ruszyły. Poczekam, bo jak pokazuje historia tej grupy - lepiej późno, niż wcale.