Miejskie opowieści
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Marzena Ola SKIP

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

21/07/11 od Marta
W temacie: ...i ze świata

Z wizytą u cesarza

Jedna z najpopularniejszych wiedeńskich atrakcji każdego dnia ściąga setki miejscowych i turystów

Pałac Schönbrunn to bez wątpienia obowiązkowy punkt programu dla każdego, kto przyjeżdża do Wiednia. Jeśli chodzi o sam budynek, to jest zwyczajnie ładny, z pewnością w stolicy Austrii można znaleźć okazalsze. Za to w środku robi wrażenie. Sama liczba pomieszczeń przyprawia o zawrót głowy. Wprawdzie do dyspozycji zwiedzających jest tylko ok. 40 z ponad 140 pokoi, ale to w zupełności wystarczy, żeby zachwycić.
Ci, którzy mają ograniczony budżet i za 10 euro wolą zjeść obiad niż zwiedzać cesarskie komnaty, też śmiało mogą uwzględnić Schönbrunn w swoim harmonogramie podróży. A to ze względu na przepiękny ogród. Dzięsiątkami alejek, pomiędzy wypielęgnowanymi żywopłotami, wśród kwiatowych dywanów można się przechadzać, całkowicie zatracając poczucie czasu.
Jeśli ktoś nie przepada za spacerami, może zamienić własne nogi na kółka ciuchci, która obwozi turystów po całym ogrodzie.
Na terenie parku znajduje się nawet ZOO, ale chyba lepiej widok zwierzaków w klatkach zamienić na panoramę Wiednia, którą można podziwiać ze znajdującego się w ogrodzie wzgórza. Wybudowana tam Glorietta mieści w sobie obecnie małą restauracyjkę, z której, delektując się tortem Sachera popijanym kawą, można popatrzeć na pałac, na miasto i w duchu zanucić: "Cysorz to miał klawe życie"... No, przynajmniej, kiedy wypoczywał w Schönbrunn ;)

Ostatnio komentowane na stronie:
13/07/2014 ruda

Hallstatt

miasteczko z puzzli
3 komentarze, ostatni z 17/12/2014 od pinot