Między programami
7 osób
Moderatorzy:
    Antisaina
Autorzy strony:
    MarcinM Antisaina Marzena
Subskrybenci:
    Ola Marzena Agata Atavus Antisaina AgnesO ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

27/09/13 od Antisaina
W temacie: Nie tylko pieniądz

Czyja wina?

efekty wydarzeń z Indii

Od pewnego czasu coraz częstsze były doniesienia o gwałtach dokonywanych na kobietach w Indiach. Spowodowało to wiele zamieszek wśród lokalnej społeczności. Sprawy mają swój ciąg dalszy w sądach. Oburzenie społeczne manifestowane na ulicy, które wcześniej czy później wypiera się z codziennego życia, zaowocowano stworzeniem reklamy w przewrotny sposób podchodzącej do sprawy kto jest winny gwałtów.

Na nagraniu, Kalkhi Koechlin, która jest bollywoodzka aktorką, zwraca się do kobiet z pytaniem:

- Drogie panie, czy myślicie, że gwałt spowodowany jest przez męskie żądze kontroli, upoważnione latami patriarchatu? To dałyście się zwieść przekonaniu, że kobiety to też ludzie. Nie oszukujmy się panie. Gwałt to nasza wina - mówi uśmiechnięta Kalkhi.

Film jest przepełniony sarkazmem. O ile na początku można się jeszcze zastanawiać o co chodzi, o tyle po zobaczeniu jakie stroje sa dla kobiety niestosowne (sukienka, czador i... skafander kosmonauty!), nie mogłam powstrzymać się od uśmiechu. Szczytowymi momentami było dla mnie usłyszenie wyjaśnienia dlaczego są gwałty (mężczyźni mają oczy) i jaka jest recepta na to (brak kobiet). Przesłanie kampanii pojawia się na końcu w słowach "Przestań winić ofiary".

Satyryczny filmik jest autorstwa grupy All India Backhood i powstał ze względu na rosnącą ilość gwałtów w Indiach. Opublikowany 19 września na Youtube, stał się hitem osiągając już prawie milion siedemset tysięcy odsłon. Filmik wywował poruszenie i dyskusję na ten temat. Niewątpliwie jest to interesująca kampania społeczna, która de facto jest wynikiem ostatnich doniesień medialnych płynących z Indii.
 

 

Ostatnio komentowane na stronie:
13/06/2014 Marzena

FIFA World Cup

i reklama McDonald's
5 komentarzy, ostatni z 20/06/2014 od Marzena
26/05/2014 Marzena

Pomysł na reklamę

linii lotniczych
6 komentarzy, ostatni z 27/05/2014 od Marzena
17/04/2014 Marzena

Reklama Kia Soul

postawiła na chomiki
2 komentarze, ostatni z 17/04/2014 od Marzena