Lingea

5 osób
Ariańska 18/1
31-505 Kraków
Polska

lingea.pl/

telefon:
Lingea:
124113548

e-mail:
mateusz:
jablonski@lingea.pl
Moderatorzy:
    Mateusz

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: przedstawiciele
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS

Lingea


Lingea to międzynarodowa firma z oddziałami w Polsce, Czechach (centrala), Słowacji, Niemczech, Rumunii i na Węgrzech. Lingea specjalizuje się w produkcji i sprzedaży słowników oraz narzędzi językowych - książkowych oraz elektronicznych. Udostępnia także darmowe słowniki internetowe www.slowniki.lingea.pl oraz www.dict.com - z rozmówkami, gramatyką oraz przykładami wykorzystania słów.

20/08/14 od Mateusz

Największe darmowe słowniki internetowe

czyli produkty wydawnictwa Lingea

Korzystając ze słowników internetowych największą uwagę zwracam na przejrzystość serwisu oraz jakość i wielkość jego bazy danych - w tym wypadku ilość słów i wyrażeń. Wśród dostępnych w internecie słowników należy wyróżnić zdecydowanie produkty wydawnictwa Lingea, które oprócz zwykłego słownika oferuje dużo więcej funkcji!

Rozpocznijmy od słownika stworzonego głównie dla Polaków, www.slowniki.lingea.pl

Widok podstawowy witryny www.slowniki.lingea.pl Widok podstawowy witryny www.slowniki.lingea.pl (http://slowniki.lingea.pl/)

Słownik zawiera 30 języków, umożliwiając tłumaczenie słów zarówno z języka polskiego, jak i na język polski. Każdy język zawiera około 20 000 haseł, co daje ponad 600 000 haseł w całym serwisie!

Słownik polsko-angielski i angielsko-polski Słownik polsko-angielski i angielsko-polski (http://slowniki.lingea.pl/) W górnej części po prawej stronie znajduje się rozwijalne okno, w którym włączymy kolejne funkcjonalności serwisu. Pierwszą z nich jest gramatyka, bez której nauka języka nie ma specjalnego sensu.

Gramatyka języka francuskiego Gramatyka języka francuskiego (http://slowniki.lingea.pl/)

Kolejną ważną funkcją, bardzo silnie połączoną z poprzednimi dwoma - słownikiem i gramatyką - jest przykładowe, ale przede wszystkim prawidłowe wykorzystanie słów.

Przykładowe wykorzystanie słów, polsko-hiszpański Przykładowe wykorzystanie słów, polsko-hiszpański (http://slowniki.lingea.pl/)

Ostatnią funkcjonalnością są rozmówki, od niedawna obok wersji książkowej dostępne jako e-booki. W serwisie możemy przygotować się do podróży lub korzystać w przypadku dostępu do internetu. Studenci i uczniowie znaleźli w rozmówkach łatwy sposób na napisanie wypracowań, np. relacji z wakacyjnych wyjazdów.

Rozmówki w wersji elektronicznej, polsko-rosyjskie Rozmówki w wersji elektronicznej, polsko-rosyjskie (http://slowniki.lingea.pl/)

Podobnym, choć bardziej uniwersalnym i stworzonym dla szerszej grupy użytkowników jest słownik www.dict.com

Witryna dict.com z wyborem języków Witryna dict.com z wyborem języków (http://www.dict.com/)

Słownik posiada obecnie te same funkcjonalności, co wcześniej opisany serwis www.slowniki.lingea.pl, jednak umożliwia dowolny wybór krzyżowy języków, np. turecko-łotewski. Działanie można zobaczyć na krótkim filmie instruktażowym.

Ostatnio komentowane na stronie:
01/09/2014 Mateusz

Gramatyki

2 komentarze, ostatni z 01/09/2014 od Mateusz