Kraków
4 osoby
Moderatorzy:
    Agata Mateusz

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

01/07/14 od Agata
W temacie: Gdzie jeść

Włoska pizza we wspaniałej scenerii

Papryczki 5 w Krakowie

Ponoć wielbiciele pizzy we włoskim stylu łatwo nie mają, bo dobrą znaleźć trudno. Jako że lubię grubsze ciasto, nigdy nie miałam takich problemów. Trafiłam do „Papryczek 5”, bo towarzystwo pragnęło pizzy, a w „Cyklopie” naprzeciwko, który tak nam polecano, nie było wolnego stolika (swoją drogą jaki kelner sadza pary przy stolikach 4-osobowych?!). Okazało się, że naprzeciwko jest włoska knajpa, między innymi oferująca pizzę, a jakże.

5 Papryczek, podejście kolejne 5 Papryczek, podejście kolejne (M.Jabłoński)

Od wejścia zostałam kupiona, bo wystrój jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Jest po prostu ślicznie, nieco rzymsko, a to mała fontanna, a to mała, marmurowa rzeźba. Drzwi do kuchni otwarte, widać ogromny pobielany piec. Restauracja jest duża, poza uroczym, przytulnym wnętrzem oferuje też spory ogród – również dopracowany w szczegółach. Biała farba złazi z drewnianych elementów ganku, gdzieś wisi stylizowany zegar, przy stołach stoją piękne, wysokie drewniane krzesła. Aż chce się jeść w tak ślicznym, to idealne słowo, miejscu.

(M.Jabłoński)

Od progu za nos chwyta zapach pizzy, co więcej można chcieć? Kiedy zobaczyłam piec wiedziałam już, że pizza będzie dobra. I była wyśmienita. Cienkie, idealnie wypieczone ciasto z nie zawsze oczywistymi dodatkami. Zamówiliśmy papryczki 5 z boczkiem, salami, papryką, chorizo i ricottą oraz klasycznie capricciosę. Pizza pojawiła się zaskakująco szybko. Składniki dobrze wyważone, dało się jeść bez łapania spadających dodatków. Pycha, pizzę polecam z czystym sumieniem, zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc w Krakowie. Do tego naprawdę dobre lambrusco. Z pizzą można zaszaleć, bo jest też np. taka z ziemniakami. Ceny 17-27 złotych za duży placek, na dwie średnio głodne osoby. Dla czterech osób na obiad trzy duże będą jak znalazł.

Piec to najbardziej urokliwe miejsce Piec to najbardziej urokliwe miejsce (M.Jabłoński)

(M.Jabłoński)

Zaciekawiła mnie reszta menu, bo jest zaskakująco inna niż we włoskich knajpach, które znam. Już ostrzę zęby na ośmiorniczki i mini desery (zamawia się trzy małe porcje trzech różnych deserów).

Ceny są umiarkowane, nie jest na pewno bardzo tanio, ale też nie drogo. Miejsca w Papryczkach jest bardzo dużo, a to nadal lokalizacja idealna – blisko Rynku, a na tyle daleko, że nie docierają tu hordy pijanych Brytyjczyków (zatrzymują się na pobliskim irlandzkim pubie). A jak zechcemy zmienić klimat, to sąsiedni ogródek – jeden z najbardziej klimatycznych i zielonych w mieście – należy do pubu Re.