Klub festiwalowy
1 osoba
Moderatorzy:
    hejtuanek

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

30/05/12 od hejtuanek
W temacie: Kultura

Brave Festival we Wrocławiu

Święto "przeciw wypędzeniom z kultury"

Czas: od 02/07/12 do 07/07/12
Miejsce: Wrocław
Wysyłanie zgłoszeń tylko po zalogowaniu.

Na początku lipca we Wrocławiu odbędzie się niezwykłe święto. Brave Festival to festiwal dla ludzi odważnych. Skupia naukowców, artystów, aktywistów z najodleglejszych krańców świata, którzy prezentują zapomniane zwyczaje i przypominają dawne obrzędy.

Motto tegorocznej edycji festiwalu to Wtajemniczenia Kobiet - Women Initiating, podczas imprezy będziemy mieli okazję spotkać się z niezwykłymi, odważnymi i silnymi kobietami. A więc zobaczymy niemal stuletnią Bi Kidude z Zanzibaru, która zaprezentuje wypełniony rytmicznym graniem bębnów rytuał inicjacji seksualnej młodych dziewcząt. Posłuchamy zespołu Tartit z Mali, który powstał w obozie dla uchodźców w Burkina Faso, gdzie muzyka była sposobem na przetrwanie. Zajęcia pod szyldem Brave Kids pozwolą dzieciom z różnych zakątków świata wspólnie uczyć się i tworzyć.

W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną wystawy i pokazy filmowe, odbędą się wykłady i dyskusje, uczestniczyć będzie można w koncertach, przedstawieniach i warsztatach.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na festiwal będzie przekazany organizacji charytatywnej ROKPA International, która pomaga (edukacja, zdrowie, kultura) najbiedniejszym dzieciom z Azji i Afryki.

Bilety można kupić tutaj.
Harmonogram i więcej informacji na stronie festiwalu.