Klub festiwalowy
1 osoba
Moderatorzy:
    hejtuanek

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

22/03/12 od hejtuanek
W temacie: Teatr

32. Warszawskie Spotkania Teatralne

Wiosna na deskach stołecznych teatrów

Czas: od 24/03/12 do 03/04/12
Miejsce: Warszawa
Wysyłanie zgłoszeń tylko po zalogowaniu.
Warszawskie Spotkania Teatralne, to jeden z najbardziej prestiżowych i najstarszych festiwali tego typu w Polsce. W tym roku już po raz 32. Spotkaniazapraszają mieszkańców stolicy na teatralną ucztę.


Warszawskie Spotkania Teatralne dzielą się na kilka nurtów:

Nurt Główny to przegląd najważniejszych spektakli, które powstały w Polsce między grudniem 2010 a listopadem 2011.

Nurt Taniec jest tworzony we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca i składa się na niego blok prezentacji tanecznych z ostatnich sezonów.

Małe WST w ubiegłym roku zostały przyjęte przez widzów bardzo entuzjastycznie, dlatego również w tej edycji festiwalu przygotowano przegląd najważniejszych przedstawień dla dzieci. W ramach tego nurtu organizowane są również warsztaty dla dzieci i rodziców.

Rekomendacje Warszawskie poszerzają program o szczególnie interesujące przedstawienia powstałe na scenach stołecznych - zarówno te skierowane do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.


Relacje z wydarzeń festiwalowych będzie transmitować TVP Kultura.
Jako że na czas trwania festiwalu przypada 51. Międzynarodowy Dzień Teatru, dodatkowo przygotowano warsztaty dla młodzieży i dorosłych "Dotknij teatru".
W ramach festiwalu odbędzie się także zjazd krytyków teatralnych z całego świata - XXVI Międzynarodowy Kongres IATC/AICT.

Spektakle festiwalowe odbywać się będą w teatrach: Baj, Dramatycznym, IMKA, Polskim, Powszechnym, Studio i Żydowskim. Klubem festiwalowym, tak samo jak w roku ubiegłym, jest Cafe Kulturalna (w PKiN, przy Teatrze Dramatycznym). Tam odbędą się spotkania z twórcami, dyskusje a także koncerty.

Repertuar i więcej informacji na stronie Warszawskich Spotkań Teatralnych.
  • (WST2012)