Klub festiwalowy
1 osoba
Moderatorzy:
    hejtuanek

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

23/04/12 od hejtuanek
W temacie: Teatr

30. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi

Konkurs przedstawień dyplomowych studentów państwowych uczelni teatralnych

Czas: od 23/04/12 do 28/04/12
Miejsce: Łódź
Wysyłanie zgłoszeń tylko po zalogowaniu.

W tym roku już po raz trzydziesty odbędzie się festiwal organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Podczas jubileuszowej edycji zaprezentowanych zostanie 15 przedstawień dyplomowych studentów z Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Solskiego w Krakowie, zamiejscowego Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST we Wrocławiu i łódzkiej "filmówki". Pokazanych zostanie też kilka przedstawień z uczelni zagranicznych.

Tegoroczny festiwal otworzy konferencja "Kształcenie aktora wobec zmian teatru XXI wieku" - na której aktorzy, pedagodzy i studenci będą rozmawiać o roli szkoły teatralnej dla późniejszej pracy zawodowej aktora.

Przedstawienia oceniać będzie jury w składzie: Krzysztof Garbaczewski, Natalia Korczakowska, Magdalena Piekorz i Marcin Wrona.

Przedstawienia odbywać się będą w Teatrach: Studyjnym PWSFTviT, Nowym, im. Jaracza oraz Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Klubem festiwalowym będzie "Przechowalnia", gdzie zorganizowane będą spotkania, dyskusje, przedstawienia i koncerty.

Więcej informacji na stronie festiwalu.